Trwa ładowanie...
d4naq0j
d4naq0j

UOKiK sprawdzi praktyki banków przy umowach o kredyt hipoteczny

Warszawa, 20.01.2015 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zdecydował o przeprowadzeniu postępowań wyjaśniających w sprawie praktyk banków dotyczących umów o kredyt hipoteczny. Sprawdzi, czy zakresie nieuwzględniania ujemnego wskaźnika LIBOR przy ustalaniu oprocentowania kredytów oraz żądania dodatkowych zabezpieczeń od konsumentów mogło dojść do naruszenia ich interesów, podał UOKiK.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d4naq0j

"W związku z informacjami, które pojawiły się w mediach oraz sygnałami od konsumentów UOKiK postanowił o wszczęciu postępowań wyjaśniających w sprawie praktyk banków dotyczących umów o kredyt hipoteczny. Urząd sprawdzi, czy w zakresie nieuwzględniania ujemnego wskaźnika LIBOR przy ustalaniu oprocentowania kredytów oraz żądania dodatkowych zabezpieczeń od konsumentów mogło dojść do naruszenia zbiorowych interesów konsumentów" - czytamy w komunikacie.

UOKiK podkreśla, że postępowanie wyjaśniające prowadzi się w sprawie, a nie przeciwko konkretnym przedsiębiorcom i ma na celu zbadanie mechanizmów działających na określonym rynku. W przypadku stwierdzenia możliwych nieprawidłowości wszczynane jest postępowanie w sprawie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów.

(ISBnews)

d4naq0j

Podziel się opinią

Share
d4naq0j
d4naq0j