UOKiK: trzy koncentracje (komunikat)

...

12.02. Warszawa - UOKiK informuje:

Polpharma otrzymała zgodę na nabycie części Biotonu, Lovells może połączyć się z Hogan&Hartson, a Wind Investment przejąć kontrolę nad Smulders Holdco. Prezes UOKiK uznała, że transakcje nie przyczynią się do ograniczenia konkurencji w Polsce.

Spółka Polpharma zajmuje się produkcją leków - głównie nasercowych, gastrologicznych i neurologicznych, oraz ich sprzedażą. Należy do grupy kapitałowej Genefar, której spółki działają przede wszystkim w branży farmaceutycznej. Bioton jest spółką notowaną na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Specjalizuje się w produkcji insuliny oraz leków biotechnologicznych. Transakcja polegać będzie na przejęciu przez Polpharmę części Biotonu zajmującej się produkcją i sprzedażą Biodacyny - przeciwinfekcyjnego leku do oczu.Druga decyzja dotyczy połączenia Lovells i Hogan&Hartson. Przedsiębiorcy są międzynarodowymi korporacjami prawniczymi. Posiadają w Polsce spółki zależne - kancelarie prawnicze oraz podmioty świadczące dla nich usługi biurowe.

Kolejna koncentracja polegać ma na przejęciu przez Wind Investment spółki Smulders Holdco. Wind Investment została stworzona na potrzeby koncentracji przez grupę kapitałową Bencis Capital Parnters, której działalność polega m.in. na nabywaniu udziałów w podmiotach działających w różnych branżach. W Polsce grupa posiada przedsiębiorstwa: Floramor, European Fashion Group, Axa-Mag, Stork Prints Group oraz Aannemingen Verelst. Przejmowany - Smulders Holdco wchodzi w skład grupy kapitałowej Smulders. Należące do niej podmioty prowadzą działalność w zakresie wytwarzania konstrukcji stalowych do zastosowań przemysłowych. W naszym kraju są to m.in. Fabryka Konstrukcji Stalowych i Maszyn Spomasz z Żar oraz Smulders Groep Poland. Transakcja ma polegać na nabyciu 100 proc. udziałów Smulders Holdco przez Wind Investment.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że od maja 2009 roku na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ kno/

Źródło artykułu:PAP
koncentracjaprzedsiębiorczośćuokik

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)