Trwa ładowanie...
d36fc3c

UOKiK ws. kary dla spółki Apparel - właściciela sklepów Nine West (komunikat)

...

d36fc3c
d36fc3c

29.11. Warszawa - UOKiK informuje:

Przy zakupie dwóch sztuk - rabat na każdą 60 proc. Rabat udzielany od ceny detalicznej nie dotyczy kolekcji jesień/zima 2012/2013 - to hasło z wyprzedaży w sklepach obuwniczych Nine West. W rzeczywistości rabat był udzielany od ceny przed wyprzedażą, a nie po obniżce. Za wprowadzenie konsumentów w błąd na właściciela sklepów Nine West, spółkę Apparel, nałożono karę 29 tys. zł.

Postępowanie zostało wszczęte na podstawie zawiadomień konsumentów, którzy skarżyli się na hasła promujące wyprzedaż obuwia w salonach Nine West. Zachęcały do kupna dwóch par w zamian za otrzymanie rabatu od ceny detalicznej. Jak ustalił Urząd, rabat był naliczany nie od ceny na produkcie - czyli tej obniżonej w okresie sezonowej promocji, ale od ceny przed obniżką. W rezultacie konsumenci zostali wprowadzeni w błąd nieprawdziwą informacją o rabacie.

Za wprowadzenie konsumentów w błąd na właściciela sklepów Nine West, spółkę Apparel, nałożona kara wyniosła 29 009 zł. Przedsiębiorca zaprzestał wykorzystywania zakwestionowanej reklamy. Decyzja nie jest ostateczna, ponieważ spółka odwołała się do sądu.

Pomoc dla konsumentów: rzecznicy konsumentów, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Konsumentów Polskich. Bezpłatna infolinia: 800 007 707.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ aja/

d36fc3c
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36fc3c