Trwa ładowanie...
d3o386o

UOKiK: zgoda dla BP na przejęcie części mienia PPH KEW (komunikat)

...

d3o386o
d3o386o

02.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez spółkę BP Europa części mienia Przedsiębiorstwa Produkcyjno-Handlowego KEW-K. Koźmińska.

Niemiecka spółka BP Europa należy do grupy kapitałowej BP, która zajmuje się m.in. wydobyciem ropy naftowej i gazu oraz wytwarzaniem i sprzedażą produktów petrochemicznych. W Polsce Grupa BP sprzedaje paliwa za pośrednictwem sieci stacji benzynowych. Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe KEW-K. Koźmińska w Łodzi prowadzi sprzedaż detaliczną paliw w dwóch stacjach. W wyniku koncentracji BP Europa przejmie od PPH KEW stację paliw położoną w Olszynie.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego Prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d3o386o

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść. (PAP)

kom/ sewa/

d3o386o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3o386o