Trwa ładowanie...
d34qt37

UOKiK: zgoda na koncentgrację (komunikat)

...

Share
d34qt37

07.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Budimex kontroli nad spółką Elektromontaż-Poznań. Budimex działa na rynku robót budowlanych (m.in. prowadzi działalności deweloperską) oraz związanych z budową dróg. Posiada kilkanaście spółek zależnych, m.in. Mostostal Kraków, Budimex Budownictwo, czy Budimex Autostrada. Elektromontaż-Poznań zajmuje się m.in. obróbką metali, produkcją elektrycznych silników, prądnic i transformatorów, aparatury rozdzielczej i sterowniczej energii elektrycznej oraz wykonywaniem instalacji elektrycznych. W wyniku koncentracji Budimex nabędzie akcje dające większość głosów na walnym zgromadzeniu Elektromontażu-Poznań.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d34qt37

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d34qt37

Podziel się opinią

Share
d34qt37
d34qt37