Trwa ładowanie...
dw00w1w

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
dw00w1w

14.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Colian kontroli nad Firmą Cukierniczą Solidarność - rok założenia 1952.

Colian prowadzi działalność m.in. w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu artykułów spożywczych (słodyczy, napojów, kulinariów) oraz handlu detalicznego słodyczami. Grupa Colian sprzedaje swoje produkty m.in. pod markami Jutrzenka, Goplana, Grześki, Jeżyki i Hellena. Firma Cukiernicza Solidarność - rok założenia 1952 produkuje i sprzedaje słodycze. W wyniku koncentracji Colian poprzez spółkę Colian Sweet przejmie kontrolę nad Firmą Cukierniczą Solidarność.

dw00w1w

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji na rynku wprowadzania do obrotu wyrobów cukierniczych.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

dw00w1w

Podziel się opinią

Share
dw00w1w
dw00w1w