Trwa ładowanie...
d3xzw5y
d3xzw5y

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
d3xzw5y

19.07. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach kontroli nad Zakładami Chemicznymi Police.

Uczestnicy koncentracji zajmują się produkcją nawozów, działają też m.in. na rynkach amoniaku, kwasu siarkowego czy usług laboratoryjnych. Większościowym udziałowcem obydwu spółek jest Skarb Państwa. W wyniku koncentracji Zakłady Azotowe w Tarnowie-Mościcach będą dysponować większością głosów na walnym zebraniu akcjonariuszy Zakładów Chemicznych Police.

d3xzw5y

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d3xzw5y

Podziel się opinią

Share
d3xzw5y
d3xzw5y