Trwa ładowanie...
d4jx3vs

USA/Lekkie spadki na Wall Street po wystąpieniu Yellen

Wtorek na Wall Street przyniósł lekkie spadki części indeksów po wystąpieniu prezes Fed Jannet Yellen, która oświadczyła, że termin podwyżki stóp procentowych zależy od danych makroekonomicznych. W centrum uwagi znalazły się również wyniki kwartalne Goldman Sachs i JPMorgan.
Share
d4jx3vs

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 5,26 pkt. (0,03 proc.) do 17.060,68 pkt.

S&P 500 spadł o 3,82 pkt. (0,19 proc.) i wyniósł 1,973,28 pkt.

Nasdaq Composite stracił 24,03 pkt. (0,54 proc.) i zakończył dzień na poziomie 4.416,39 pkt.

d4jx3vs

Rezerwa Federalna powinna utrzymywać wysoki poziom akomodacji monetarnej, ponieważ wciąż jeszcze nie zostały osiągnięte cele Fedu dotyczące zatrudnienia oraz inflacji - oświadczyła prezes Rezerwy Jannet Yellen w wystąpieniu przed komisją bankową amerykańskiego Senatu.

Zdaniem Yellen, chociaż warunki na rynku pracy w USA poprawiają się, wciąż nie są one satysfakcjonujące. Yellen podkreśliła, że niezadawalające jest tempo, w jakim rosną wynagrodzenia w USA oraz poziom wskaźnika zatrudnienia, określający jaki odsetek ludności w wieku produkcyjnym pracuje zawodowo.

Prezes Fed oświadczyła jednocześnie, że decyzja w sprawie ścieżki stóp proc. pozostaje zależna od napływających danych z amerykańskiej gospodarki.

"Ze słów Yellen wynika, że jeśli dane będą się poprawiały szybciej, szybciej też zobaczymy podwyżki stóp proc." - ocenił Art Hogan, główny analityk rynkowy w Wunderlich Securities.

d4jx3vs

Sprzedaż detaliczna w USA w czerwcu wzrosła o 0,2 proc. miesiąc do miesiąca, podczas gdy poprzednio wzrosła o 0,5 proc. mdm po korekcie. Analitycy spodziewali się, że sprzedaż detaliczna wzrośnie o 0,6 proc. mdm.

"Dane na temat sprzedaży detalicznej wskazują na to, że wydatki konsumpcyjne powinny być jednym z czynników napędzających wzrost gospodarczy w USA w drugim kwartale" - ocenił Michael Hanson, ekonomista Bank of America.

Indeks aktywności wytwórczej w stanie Nowy Jork wzrósł w lipcu do 25,6 pkt. z 19,28 pkt. w poprzednim miesiącu - podała nowojorska Rezerwa Federalna. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 17,0 pkt.

Po dobrych wynikach Citigroup z poniedziałku wyraźnie lepsze od oczekiwań wyniki na poziomie zysku netto podały we wtorek kolejne dwa duże amerykańskie banki: Goldman Sachs i JPMorgan.

d4jx3vs

Goldman Sachs zanotował w II kw. 2014 r. zysk na akcję w wysokości 4,1 USD. Analitycy spodziewali się mniejszego zysku, 3,09 USD na akcję. Zysk netto JPMorgan Chase wyniósł 1,59 USD na akcję, wobec oczekiwanych przez analityków 1,31 USD na akcję.

Akcje Goldman Sachs i JPMorgan zyskiwały na wartości w trakcie sesji.

Lepsze od oczekiwań dane pokazał we wtorek również Johnson&Johnson. Koncern zanotował w II kwartale skorygowany zysk na akcję w wysokości 1,66 USD. Analitycy spodziewali się zysku na akcję na poziomie 1,55 USD.

Jednocześnie spółka poinformowała, że spodziewa się w tym roku zysku na akcję w przedziale 5,85-5,92 USD. Rynek szacował, że Johnson&Johnson zarobi w tym roku 5,90 USD na akcję. Kurs akcji spółki szedł w dół we wtorek.

d4jx3vs

Podziel się opinią

Share
d4jx3vs
d4jx3vs