Trwa ładowanie...
dj826yt

USA/Nieduże spadki na Wall Street, mocno traciła sieć detaliczna Macy's

Środowa sesja na amerykańskich giełdach przyniosła nieduże zniżki głównych indeksów. Silne spadki po rozczarowujących wynikach kwartalnych notowała sieć detaliczna Macy's, dobrze radził sobie natomiast gigant internetowy Alibaba po informacjach na temat sprzedaży w Chinach.
Share
dj826yt

Na zamknięciu Dow Jones Industrial spadł 0,32 proc. i wyniósł 17.702,22 pkt.

S&P 500 zniżkował 0,32 proc., do 2.075,0 pkt.

Nasdaq Comp. spadł o 0,32 proc. i wyniósł 5.067,02 pkt.

dj826yt

Ze spółek w centrum uwagi znalazły się akcje sieci detalicznej Macy's. Spółka poinformowała w raporcie kwartalnym o spadku sprzedaży, dodatkowo obniżyła prognozę finansową na ten rok. Akcje spółki silnie spadały, w pewnym momencie traciły na wartości ponad 15 proc. To był najgorszy dzień dla Macy's od 2008 roku.

Rósł natomiast kurs chińskiego giganta handlu internetowego, spółki Alibaba. Spółka poinformowała, że w trakcie obchodzonego w Chinach "Dnia Singla" jej sprzedaż wyraźnie przekroczyła ubiegłoroczny wynik.

Zyskiwał J.C. Penney, który jest zadowolony ze swoich wyników kwartalnych. Spółka zanotowała wzrost sprzedaży porównywalnej o 6,4 proc., powyżej rynkowych oczekiwań. Od początku roku akcje J.C. Penney podrożały już o ponad 25 proc.

Z przemówieniem na konferencji w Londynie wystąpił w środę prezes EBC Mario Draghi. Wbrew oczekiwaniom Draghi nie poruszył w swoim wystąpieniu tematu planów dotyczących polityki monetarnej EBC.

dj826yt

W ubiegłym tygodniu Draghi oświadczył, że w przyszłym miesiącu bankierzy strefy euro przeanalizują kwestię, czy luzowanie polityki monetarnej jest wystarczające. Na rynku dominują oczekiwania, że w grudniu EBC zwiększy stymulacje monetarną, pojawiają się jednak również głosy, że bank centralny będzie chciał poczekać z tą decyzją do posiedzenia amerykańskiego Fed, które odbędzie się nieco później i na którym podniesione mogą zostać stopy procentowe w USA.

W USA w czwartek publiczne wystąpienia ma zaplanowane kierownictwo Fed, prezes Janet Yellen oraz jej zastępcy Stanley Fisher i William Dudley. Jednak tylko przemówienie tego ostatniego będzie bezpośrednio poświęcone perspektywom polityki monetarnej w USA.

W USA zanotowano spadek indeksu wniosków o kredyt hipoteczny MBA. Indeks wyrównany sezonowo zniżkował w tygodniu zakończonym 6 listopada o 1,3 proc. Tydzień wcześniej wskaźnik spadł o 0,8 proc.

Słabsze od oczekiwań okazały się dane z Chin na temat produkcji przemysłowej. Wskaźnik ten wzrósł w październiku o 5,6 proc. rdr. Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji rdr o 5,8 proc., po wzroście we wrześniu o 5,7 proc.

Sprzedaż detaliczna w Chinach w październiku wzrosła rdr o 11,0 proc. wobec spodziewanego wzrostu o 10,9 proc. We wrześniu sprzedaż wzrosła o 10,9 proc.

dj826yt

Podziel się opinią

Share
dj826yt
dj826yt