Trwa ładowanie...
d4msnd4

USA/Nieduże spadki na Wall Street w oczekiwaniu na wystąpienie Yellen

Czwartkowa sesja na nowojorskich giełdach przyniosła nieduże spadki najważniejszych indeksów w oczekiwaniu na piątkowe wystąpienie szefowej Rezerwy Federalnej Janet Yellen, w którym może ona zasygnalizować plany banku dotyczące stóp procentowych.

Share
d4msnd4

Dow Jones Industrial na koniec dnia stracił 0,18 proc. i wyniósł 18 448,41 pkt. Indeks S&P 500 spadł o 0,14 proc. i wyniósł 2 172,47 pkt. Nasdaq Comp. zniżkował o 0,11 proc. do 5 212,20 pkt.

Po raz pierwszy od dwóch miesięcy Nasdaq zanotował dwie spadkowe sesje z rzędu.

Ze spółek wchodzących skład indeksu Dow Jones największy negatywny wpływ na jego notowania miał Apple.

d4msnd4

Dwa ostatnie miesiące na amerykańskiej giełdzie były bardzo udane. Od lokalnego dołka z końca czerwca indeks S&P 500 zyskał blisko 10 proc., co pozwoliło mu na kilkakrotne ustanowienie nowych historycznych rekordów wysokości. Po raz ostatni S&P 500 był na historycznym maksimum w ubiegłym tygodniu.

Na ostatnich sesjach wzrosty w USA wytraciły jednak tempo, a przyczyniło się do tego między innymi kilka jastrzębich wypowiedzi amerykańskich bankierów centralnych. Gotowość do podwyżek stóp procentowych w USA w najbliższym czasie wyrazili między innymi wiceprezesi Rezerwy Federalnej Stanley Fisher oraz William Dudely.

W czwartek na możliwość podwyżek stóp procentowych wskazała również prezes oddziału Rezerwy Federalnej z Kansas City Esther George. W kwestii przyszłości stóp procentowych najważniejsze będą jednak słowa prezes Rezerwy Federalnej Janet Yellen. Będzie ona miała szansę zaprezentować swoje stanowisko już w piątek, kiedy wystąpi w trakcie dorocznego sympozjum dla bankierów centralnych z całego świata organizowanego przez amerykański bank centralny w Jackson Hole.

d4msnd4

Podziel się opinią

Share
d4msnd4
d4msnd4