Trwa ładowanie...
d1cvxni
d1cvxni

USA/Niewielkie zmiany na Wall Street

Wtorkowa sesja na nowojorskich giełdach zakończyła się nieznacznymi zmianami najważniejszych indeksów. Inwestorzy czekają na efekty dwudniowego posiedzenia Fed, które rozpoczęło się we wtorek.
Share
d1cvxni

Na zamknięciu Dow Jones Industrial wzrósł o 0,07 proc. do 17 990,32 pkt. Nasdaq Composite zniżkował o 0,15 proc. do 4888,31 pkt. S&P 500 zwyżkował o 0,19 proc. do 2091,70 pkt.

Rynek oczekuje, że Rezerwa Federalna nie podniesie stóp procentowych w tym tygodniu. Pod kątem sygnałów co do zamierzeń Fed na przyszłość, będzie natomiast analizowany komunikat po posiedzeniu.

Po poprzednim posiedzeniu w marcu Fed wskazał na podwyższone ryzyko dla gospodarki USA, wynikające z niepewnej sytuacji gospodarczej poza granicami USA oraz na rynkach finansowych.

Z notowań kontraktów terminowych wynika, że rynek obecnie z ponad 50 proc. prawdopodobieństwem wycenia podwyżkę stóp procentowych dopiero w listopadzie. Prawdopodobieństwo podwyżki na kolejnym po kwietniowym posiedzeniu - w czerwcu - jest aktualnie wyceniane na nieco ponad 20 proc.

d1cvxni

Podziel się opinią

Share
d1cvxni
d1cvxni