Trwa ładowanie...
d4l4wad

Ustawa obniżająca CIT dla małych firm do 15% trafi do prezydenta

Warszawa, 06.09.2016 (ISBnews) - Sejm przyjął po poprawkach Senatu nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, obniżającą CIT dla małych firm do 15% z 19%. Ustawa trafi teraz do podpisu prezydenta.

Share
d4l4wad

"Do podpisu prezydenta Sejm skierował przyjętą w ostatecznym kształcie nowelizację ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych, obniżającą CIT dla małych firm z 19% na 15%. Zgodnie z nowymi przepisami, od 1 stycznia 2017 r. zmniejszoną stawkę podatkową płacić będą firmy, których roczny obrót nie przekracza 1,2 mln euro. Rozwiązanie to będzie również dotyczyć podatników rozpoczynających działalność. Preferencyjną stawką podatku nie zostaną objęte podatkowe grupy kapitałowe" - czytamy w komunikacie Sejmu.

Według szacunków - z obniżonej 15-procentowej stawki podatku dochodowego od osób prawnych będzie mogło skorzystać ok. 90% podatników CIT, czyli blisko 400 tys. firm.

"Celem regulacji jest wsparcie podatników, dla których utrudnienia w pozyskiwaniu kapitału na inwestycje czy zaburzone warunki konkurencji stanowią główną barierę w prowadzeniu lub rozwijaniu przedsiębiorstwa. Nowelizacja realizuje obietnicę złożoną przez premier Beatę Szydło w exposé" - czytamy dalej w materiale.

(ISBnews)

d4l4wad

Podziel się opinią

Share
d4l4wad
d4l4wad