Trwa ładowanie...

Uwaga na smsy o tej treści. Pod żadnym pozorem nie odpisuj na tę wiadomość

Ktoś w sprytny sposób próbuje oszukać ludzi chcących pomóc matce pewnego dziecka.

Uwaga na smsy o tej treści. Pod żadnym pozorem nie odpisuj na tę wiadomośćŹródło: Eastnews, fot: Reporters/REPORTER
d2bm4wa
d2bm4wa

Nieznana osoba rozsyła do ludzi SMSy, które są sprytną próbą oszustwa. Osoba ta próbuje zdobyć zaufanie i współczucie ludzi podając się za matkę małego dziecka. Dziecko to miało przy rejestracji w niewymienionej z nazwy usłudze podać zły numer telefonu. O sprawie poinformował użytkownik Wykopu.

Wysyłany sms często przybiera następującą treść, należy też jednak zignorować wszystkie inne wiadomości, w których jesteśmy proszeni o odesłanie dziwnie wyglądających kodów na nieznane numery:

"Witam. Na wstępie przepraszam za kłopot, ale podczas rejestracji w serwisie internetowym przez moją nieuwagę moje dziecko wpisało nieprawidłowy numer telefonu i SMS dotyczący rejestracji zamiast do nas został wysłany na Pani/Pana numer. Czy jest możliwość odesłania mi tego SMSa pod mój numer jeśli już dotarł lub dopiero dojdzie? Jeżeli nie sprawi to kłopotu będę bardzo wdzięczna za pomoc, z góry dziękuję. Anna."

Odpisanie na takiego smsa może nas sporo kosztować. Jak zauważyli w komentarzach użytkownicy, może ono doprowadzić do aktywacji usługi sms premium. Koszt każdego SMSa, który do nas przyjdzie, może przekroczyć 30 zł.

d2bm4wa
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2bm4wa