Trwa ładowanie...
d443e8a

Uwaga! Odkażacz do ścieków w gotowych daniach

Szok! Aż się jeść odechciewa! W gotowych daniach, które na pierwszy rzut oka wydają się zdrowe i smaczne, znaleźliśmy środek, który jest w niemal każdym środku czyszczącym, w tym w proszkach do prania!
Share
Uwaga! Odkażacz do ścieków w gotowych daniach
Źródło: Fakt, Fot: piotr dyba
d443e8a

Mowa o difosforanie tetrapotasu. Ten środek chemiczny używany jest w obróbce metalu, do oczyszczania ścieków. Znajdziemy go także w proszkach do prania i innych detergentach. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że difosforan tetrapotasu dodawany jest do gotowych dań dostępnych w każdym sklepie. Na taki składnik trafiliśmy w tradycyjnym daniu z mięsem i kaszą oraz w mrożonym daniu do mikrofali.

Z pozoru smaczne i zdrowe jedzenie, może być więc dla naszego zdrowia tragiczne w skutkach. Jeśli bowiem przez dłuższy czas w naszej diecie będą znajdować się jedynie produkty gotowe, to zawarte w nich stabilizatory i konserwanty odłożą się w organizmie. Taka bomba chemiczna może doprowadzić do osteoporozy, zachwiania metabolizmu czy kamicy nerkowej. Zatem jeśli już przyjdzie nam zdecydować się na kupno gotowego dania, lepiej wcześniej przeczytać czy nie zawiera w składzie dodatków, które używane są także w przemyśle chemicznym.

– Częste spożywanie gotowych dań może być niebezpieczne dla naszego organizmu. Zawarte w nich dodatki i konserwanty mogą skumulować się w organizmie i wywołać choroby - mówi Agata Machalla, dietetyk Naturhouse z Poznania.

d443e8a

Ten składnik znajdziemy m. in. w proszkach do prania Difosforan tetrapotasu używany jest przede wszystkim w przemyśle chemicznym, w obróbce metali i w laboratoriach. Jest bardzo częstym składnikiem proszków do prania i detergentów do czyszczenia.

 (fot. Fakt)
Źródło: (fot. Fakt)

Emeryt pozostawił po sobie fortunę w materacu

d443e8a

Podziel się opinią

Share
d443e8a
d443e8a