Trwa ładowanie...
d21pg91

Uzasadnienie przez RPP przerwy w obniżkach stóp byłoby trudne - Grabowski z RG (opinia)

25.01. Warszawa (PAP) - Po grudniowych danych z gospodarki, uzasadnienie przez Radę Polityki Pieniężnej zapowiadanej przerwy w obniżkach stóp procentowych byłoby trudne - uważa...
Share
d21pg91

25.01. Warszawa (PAP) - Po grudniowych danych z gospodarki, uzasadnienie przez Radę Polityki Pieniężnej zapowiadanej przerwy w obniżkach stóp procentowych byłoby trudne - uważa członek Rady Gospodarczej przy premierze Bogusław Grabowski.

"Wczorajsze dane o ujemnej, rocznej dynamice sprzedaży detalicznej w grudniu, po złych danych o sytuacji na rynku pracy, produkcji przemysłowej i produkcji budowlano-montażowej, potwierdzają, że w ostatnim kwartale 2012 r. gospodarka polska kontynuowała proces szybkiego spowalniania. Grudniowe dane o sprzedaży detalicznej, najgorsze od początku 2010 r pokazują spowolnienie wydatków we wszystkich kategoriach: odzież i obuwie, meble, sprzęt AGD i RTV, paliwo i samochody" - napisał Grabowski w piątek w biuletynie Rady Gospodarczej.

"Przyczyny wydają się oczywiste: pogarszająca się sytuacji na rynku pracy i negatywna dynamika realnego funduszu płac. Nie wiem, jakiej ekwilibrystyki słownej musiałaby użyć Rada Polityki Pieniężnej, żeby uzasadnić zapowiadaną przerwę w procesie dalszej redukcji stóp procentowych" - dodał. (PAP)

nik/ ana/

d21pg91

Podziel się opinią

Share
d21pg91
d21pg91