Trwa ładowanie...

Używane meble? IKEA je odkupi. Akcja w kilku krajach

Szwedzki gigant rusza z nowym projektem "Buy back", który ma polegać na odkupieniu od klientów ich starych, używanych mebli - pisze Reuters. Przedmioty będzie można ponownie kupić w sklepie po niższej cenie. Sprawdziliśmy, czy stare meble oddamy i w polskiej IKEI.

Share
IKEA odkupi używane meble od swoich klientów
IKEA odkupi używane meble od swoich klientówŹródło: Pixabay
d2c6ov5

Już niedługo, bo 24 listopada, rusza nowy projekt IKEI "Buy back". Do 3 grudnia w wybranych krajach klienci IKEI będą mogli otrzymać bony, które później mogą wykorzystać na zakupy w sklepie.

Bony są bezterminowe, bo jak czytamy w Reuters, IKEA chce zachęcić klientów do robienia zakupów tylko wtedy, kiedy mają taką potrzebę.

d2c6ov5

W zależności od tego jak bardzo mebel jest zniszczony, IKEA wypłaci w formie bonu odpowiednią cześć wartości produktu. 50 proc. kwoty dostaną osoby, które przyniosą mebel w stanie nienaruszonym, 40 proc. będzie można otrzymać za przedmioty w stanie dobrym i 30 proc. za te w stanie średnim, ze śladami użytkowania.

Szef MEN: szkoły odpowiadają za ok. 2 proc. wszystkich zakażeń

Skontaktowaliśmy się z oddziałem IKEI w Polsce, ponieważ nie podano informacji, których spośród 27 krajów będzie dotyczyć wspomniana akcja. Niestety - jak się dowiedzieliśmy na infolinii - w Polsce "Buy back" obowiązywać nie będzie.

IKEA dodaje, że wszystkie zwrócone meble, które nie zostaną ponownie sprzedane, poddane zostaną recyklingowi lub przekazane na cele charytatywne.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2c6ov5

Podziel się opinią

Share
d2c6ov5
d2c6ov5