Trwa ładowanie...
d26di0h
d26di0h

Vantage zadebiutuje na rynku warszawskim projektem na ok. 300 mieszkań

Warszawa, 19.11.2014 (ISBnews) - Vantage Development nabył nieruchomość w Warszawie z przeznaczeniem pod zabudowę mieszkaniową na ok. 300 lokali, poinformował dyrektor ekonomiczno-administracyjny i członek zarządu Dariusz Pawlukowicz. Inwestycja będzie debiutem spółki na rynku warszawskim, zgodnym ze strategią dywersyfikacji geograficznej sprzedaży spółki. Jednocześnie Vantage bada możliwości zakupu kolejnych działek poza Wrocławiem, gdzie do tej pory koncentrował działalność.
Share
d26di0h

"Według naszych szacunków na zakupionym gruncie zbudujemy około 15 tys. m2 PUM, co przekłada się na około 300 mieszkań oraz lokale usługowe. Na obecnym etapie przygotowania projektu przy ul. Konstruktorskiej Vantage Development planuje, że działka pomieści dwa lub trzy dziewięciokondygnacyjne budynki wraz z garażami podziemnymi. Na parterach znajdą się lokale usługowe" - powiedział Pawlukowicz, cytowany w komunikacie.

Działka zlokalizowana jest na warszawskim Mokotowie przy ul. Konstruktorskiej 9 (Służewiec Przemysłowy). Powierzchnia działki to 0,76 ha.

"To bardzo atrakcyjna lokalizacja (...). Jesteśmy przekonani, że nasza inwestycja pozwoli nam pokazać się z jak najlepszej strony na warszawskim rynku, na którym debiutujemy. Liczymy na to, że - podobnie jak dotychczas zrealizowane przez nas i obecnie znajdujące się w ofercie projekty mieszkaniowe we Wrocławiu - spotka się ona z dużym zainteresowaniem ze strony klientów, którzy doceniają oferowane lokalizacje, jakość naszych projektów i wykończenia oraz optymalne metraże" - powiedział prezes Edward Laufer.

d26di0h

Vantage Development zamierza podzielić projekt na dwa etapy, każdy po ok. 150 mieszkań. Rozpoczęcie budowy pierwszego z nich planowane jest na III kw. 2015 roku, a zakończenie na IV kw. 2016 roku. Drugi etap miałby ruszyć I kw. 2016 i zostać ukończony w II kw. 2017, podano również.

"Jesteśmy obecnie na etapie wyboru projektanta oraz wykonawcy inwestycji. Jednocześnie wciąż badamy rynek - w tym, zgodnie z naszą strategią dywersyfikacji geograficznej, lokalizacje poza Wrocławiem - pod kątem zakupu kolejnych atrakcyjnych nieruchomości. Przede wszystkim skupiamy się obecnie na segmencie mieszkaniowym" - dodał Pawlukowicz.

Nieruchomość w Warszawie - podobnie, jak działka nabyta we wrześniu br. przy ul. Bednarskiej we Wrocławiu - sfinansowane zostały z przeprowadzonej w czerwcu br. emisji obligacji. W ofercie Vantage Development znajduje się obecnie 400 mieszkań.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka skupia obecnie swoją działalność na rynku wrocławskim, jednak strategia zakłada dywersyfikację przychodów poprzez rozpoczęcie realizacji projektów w innych miastach oraz wejście w segment nieruchomości handlowych.

(ISBnews)

d26di0h

Podziel się opinią

Share
d26di0h
d26di0h