Trwa ładowanie...
d308pog

Vectra złożyła wniosek do UOKiK o przejęcie Multimedia Polska

05.01. Warszawa (PAP) - Operator kablowy Vectra złożył 31 grudnia 2010 roku w UOKiK wniosek o nabycie części mienia Multimedia Polska - poinformował UOKiK na stronie...

Share
d308pog

05.01. Warszawa (PAP) - Operator kablowy Vectra złożył 31 grudnia 2010 roku w UOKiK wniosek o nabycie części mienia Multimedia Polska - poinformował UOKiK na stronie internetowej.

W grudniu prezes Vectry Tomasz Żurański mówił PAP, że Vectra, która chciała kupić operatora kablowego Aster, nadal jest zainteresowana konsolidacją rynku kablowego.

Prezes Multimedia Andrzej Rogowski mówił zaś PAP, że istnieje możliwość i teoretyczna koncepcja wycofania Multimedia Polska z giełdy, jednak zastrzegał, że nie wie o żadnym procesie czy działaniach, które miałyby do tego doprowadzić. W mediach pojawiły się spekulacje, że właściciele spółki chcą ogłosić wezwanie na jej akcje, a potem wycofać ją z giełdy.

Multimedia Polska na skutek przeprowadzenia dwóch wezwań do zapisywania się na sprzedaż swoich akcji posiada w kapitale zakładowym 38.337.936 akcji, które stanowią nieco ponad 25 proc. kapitału.

Dwaj członkowie rady nadzorczej Multimedia - Ygal Ozechov oraz Tomek Ulatowski, pośrednio, poprzez spółkę M2 Investments Limited z siedzibą w Nikozji na Cyprze, posiadają 49.495.505 akcji Multimedia, stanowiących 32,31 proc. kapitału spółki. Emerging Ventures Limited (EVL) z siedzibą w Nikozji na Cyprze, kontroluje pośrednio pakiet około 24 proc. akcji Multimedia Polska.(PAP)

bas/ jtt/

d308pog

Podziel się opinią

Share
d308pog
d308pog