Trwa ładowanie...
d2xb4xx
d2xb4xx

Veniti planuje debiut na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia

23.05. Warszawa (PAP) - Veniti, spółka działająca w obszarze turystyki, planuje debiut na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia. Spółka chce pozyskać od inwestorów 0,5-1,2 mln...
Share
d2xb4xx

23.05. Warszawa (PAP) - Veniti, spółka działająca w obszarze turystyki, planuje debiut na NewConnect na przełomie lipca i sierpnia. Spółka chce pozyskać od inwestorów 0,5-1,2 mln zł, które przeznaczy na inwestycje i ewentualne przejęcia - poinformowała spółka w komunikacie.

"Pozyskany z emisji kapitał planujemy przeznaczyć na budowę pierwszego w Polsce systemu zakupowego rejsów wycieczkowych on-line oraz budowę dwóch nowych portali sprzedażowych - Kruzy.pl i Nartuj.pl, które pozwolą na zwiększenie i dywersyfikację źródeł przychodów" - powiedział cytowany w komunikacie Jakub Adamowicz, prezes spółki.

"Nie wykluczamy też akwizycji - zwłaszcza w obszarze marketingu i mediów społecznościowych" - dodał.

d2xb4xx

Spółka rozpoczęła działalność w oparciu o portal Plażuj.pl, dzięki któremu w 2010 roku z wynajmu nieruchomości wakacyjnych w Bułgarii i Chorwacji skorzystało ponad 5000 osób.

W lipcu 2010 roku spółka przejęła Safpol Travel - jeden z pięciu podmiotów w Polsce posiadający bezpośrednie umowy z liniami żeglugowymi, oraz firmę informatyczną Inovelti. Na początku 2011 r. rozpoczęła działalność marka Incentive - Exciters Incentive Travel - organizator wyjazdów grupowych dla klientów biznesowych.

W 2010 roku Veniti miała 0,95 mln zł przychodów i 0,15 mln zł zysku. Przychody wszystkich spółek należących do Veniti przekroczyły 3 mln zł.

W I kwartale 2011 roku wartość sprzedanych usług przekroczyła 0,85 mln zł.

Oferującym jest Dom Maklerski Capital Partners. (PAP)

seb/ jtt/

d2xb4xx

Podziel się opinią

Share
d2xb4xx
d2xb4xx