Trwa ładowanie...
dxpvxsd

Vigo System rozwinie sprzedaż detektorów MBE w przyszłym roku

Warszawa, 13.09.2016 (ISBnews) - Przyszły rok będzie dla Vigo System kluczowy w kwestii sprzedaży detektorów wytwarzanych w nowej technologii MBE, które w 2020 r. mają przynosić ok. 40% przychodów, poinformował prezes Adam Piotrowski.

Share
dxpvxsd

"Pierwsze wysyłki do klientów będą w IV kwartale, większa sprzedaż w przyszłym roku. Chcemy, żeby te nowe produkty stanowiły ok. 40% sprzedaży w 2020 r." - powiedział Piotrowski podczas konferencji prasowej.

"Przyszły rok to czas, kiedy kluczowe produkty będziemy demonstrować klientom. Mamy ich zainteresowanie i zamówienia na prototypy" - dodał.

Jak wskazał zarząd, 2017 r. będzie czasem wdrażania MBE i trudno powiedzieć, czy nowa technologia już w przyszłym roku przełoży się na istotne zwiększenie sprzedaży.

dxpvxsd

Strategia Vigo System na lata 2016-2020 przewiduje wzrost przychodów do 40 mln zł w 2017 r i do 80 mln zł w 2020 r.

Vigo dysponuje obecnie dwoma najnowocześniejszymi technologiami wytwarzania detektorów podczerwieni - MBE i MOCVD. Detektory MBE są odporniejsze i tańsze w produkcji; znajdują zastosowanie w medycynie, kontroli procesów przemysłowych, monitoringu środowiska, bezpieczeństwie i wojsku.

Obecna na konferencji prezes GPW Małgorzata Zaleska poinformowała o otrzymaniu przez Vigo nominacji w konkursie "European Small and Mid-Cap Awards" organizowanym przez FESE (Federation of European Securities Exchanges) oraz European Issuers we współpracy z Komisją Europejską. Polska spółka otrzymała nominację w kategorii Rising Star.

"Nominacja Vigo System do konkursu European Small and Mid-Cap Awards 2016 to prestiżowe wyróżnienie, stanowiące o potencjale polskiej branży technologicznej. Jesteśmy dumni z faktu, iż to właśnie Vigo System - spółka notowana na warszawskim parkiecie znalazła się w ścisłym gronie najbardziej innowacyjnych firm w Europie, dołączając do światowej czołówki w dziedzinie innowacyjności i zaawansowanych technologii. Sukces Vigo System jest przykładem na to, że to właśnie Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie jest miejscem doskonałej synergii świata nauki i biznesu" - powiedziała Zaleska.

dxpvxsd

European Small and Mid-Cap Awards są przyznawane już po raz czwarty. Ich celem jest promocja najlepszych praktyk i sukcesów firm notowanych na europejskich giełdach. Nagrody mają promować najbardziej dynamicznie rozwijające się małe i średnie europejskie spółki giełdowe oraz zachęcać takie firmy do finansowania swojej działalności poprzez rynki kapitałowe. O finalnym wyborze w poszczególnych kategoriach zadecyduje niezależne jury składające się z przedstawicieli mediów, środowisk akademickich, europejskiego biznesu oraz firm asset management. Zwycięzcy w każdej z czterech kategorii zostaną ogłoszeni podczas uroczystości wręczenia nagród, która odbędzie się 17 listopada 2016 r. w Brukseli.

Vigo System jest firmą technologiczną, założoną przez grupę naukowców z Wojskowej Akademii Technicznej. Spółka działa od ponad 20 lat i zajmuje czołową pozycję na światowym rynku niechłodzonych, fotonowych detektorów podczerwieni produkowanych w technologii MOCVD (Metal Organic Chemical Vapor Deposition). Spółka zadebiutowała na GPW w listopadzie 2014 r.

(ISBnews)

dxpvxsd

Podziel się opinią

Share
dxpvxsd
dxpvxsd