Trwa ładowanie...
d3wvjf6

Visa wspólnie z bankami uruchomi w Polsce inkubator innowacji

Warszawa, 14.12.2016 (ISBnews) - Polskie banki zrzeszone w organizacji Visa Polska wspólnie z Visa zdecydowały o utworzeniu w Warszawie inkubatora innowacji, którego celem będzie wspieranie ogólnorynkowych rozwiązań przyspieszających rozwój obrotu bezgotówkowego i cyfryzację polskiej gospodarki, podała Visa.

Share
d3wvjf6

"Polskie banki zrzeszone w organizacji Visa Polska wspólnie z Visa zdecydowały o utworzeniu w Warszawie inkubatora innowacji. Jego celem będzie tworzenie i rozwój rozwiązań, które przyczynią się do dalszego upowszechniania obrotu bezgotówkowego oraz będą wspierać cyfryzację polskiej gospodarki. Inkubator będzie korzystał z ogólnoświatowych zasobów Visa w zakresie innowacji, które dzięki niedawnemu przejęciu Visa Europe przez Visa Inc. mogą być wykorzystywane na rynku europejskim" - czytamy w komunikacie.

Nadzór nad inkubatorem sprawować będą banki poprzez Komitet Decyzyjny Visa Polska.

Według Visa, Polska jest jednym ze światowych liderów płatniczych innowacji. Wystarczy wspomnieć, że już ponad 60% płatności Visa w Polsce odbywa się zbliżeniowo. Visa wyjaśnia, że decyzja o utworzeniu inkubatora jest uzupełnieniem dotychczasowych działań oraz uznaniem dla dotychczasowych osiągnięć polskiego sektora finansowego i jego innowacyjności, a także silnym wsparciem dla dalszej cyfryzacji Polski.

d3wvjf6

"Powołanie do życia wspólnie z Visa inkubatora innowacji w Polsce, który będzie wspomagał tworzenie rozwiązań odpowiadających potrzebom polskiego rynku, to ważny krok w dalszym rozwoju cyfrowej gospodarki. Zyskamy dzięki temu dostęp do doświadczenia oraz narzędzia, jakimi dysponuje jedna z najbardziej innowacyjnych firm na świecie - to istotny kapitał, z którego skorzystamy wszyscy: banki, państwo, a co najważniejsze: konsumenci" - skomentował przewodniczący Komitetu Decyzyjnego Visa Polska i dyrektor Pionu Klienta Detalicznego w PKO Banku Polskim Szymon Wałach, cytowany w komunikacie.

"Przejęcie Visa Europe przez Visa Inc. pozwala naszym europejskim partnerom na łatwiejszy dostęp do globalnego systemu Visa, umożliwiając powstanie w Polsce inkubatora innowacji. Będzie on czerpał z naszych doświadczeń, płynących m.in. z globalnej działalności Centrów Innowacji Visa, przy tworzeniu lokalnych rozwiązań. Do współpracy będziemy zapraszać krajowe firmy i instytucje, których wiedza może odegrać istotną rolę przy realizacji podejmowanych projektów, w tym firmy technologiczne i startupy" - dodała dyrektor zarządzająca regionem Europy Środkowo-Wschodniej Visa Małgorzata O'Shaughnessy.

Umiejscowiony lokalnie zespół, korzystając z globalnych zasobów Visa, będzie pracował nad tworzeniem prototypów rozwiązań, nie tylko płatniczych, które następnie zostaną poddane ocenie ekspertów. W kolejnym etapie inkubator zajmie się pilotowaniem dalszego rozwoju wybranych projektów, jak również ich komercjalizacją. Jego uruchomienie planowane jest na II kwartał 2017 r., podano także w komunikacie.

"W pracach inkubatora wykorzystana zostanie m.in. platforma Visa Developer, która za pośrednictwem łatwych w użyciu interfejsów programistycznych (API) zapewni dostęp do najbardziej popularnych produktów i usług Visa, w celu ich dalszego rozwoju i testowania. Dzięki Visa Developer sieć Visa stała się jedną z największych na świecie otwartych platform płatności i handlu - teraz skorzysta z niej również Polska. Opracowywane projekty będą mogły wykorzystywać także technologie biometryczne - jak wynika z badań Visa , dwie trzecie konsumentów chce korzystać z biometrii podczas dokonywania płatności" - czytamy dalej.

d3wvjf6

Visa rozwija nowe produkty i usługi poprzez swoje Centra Innowacji, działające obecnie m.in. w San Francisco, Dubaju i Singapurze.

"Powstanie inkubatora w Polsce wpisuje się w podejście Visa, którego istotnym elementem jest promowanie innowacyjności w kraju. Obecnie firma jest zaangażowana m.in. w program akceleracji startupów realizowany przez MIT Enterprise Forum Poland, gdzie skupia się na wsparciu merytorycznym w ramach ścieżki Fintech, obejmującej startupy z branży finansowo-technologicznej. Inkubator pozwoli Visa na udzielanie nie tylko wsparcia merytorycznego, ale również przeprowadzenie pełnej ścieżki wdrażania na lokalnym rynku wybranych projektów" - wskazano także w materiale.

Visa Inc. to globalna firma zajmująca się technologiami płatniczymi i świadcząca szybkie, bezpieczne oraz niezawodne usługi płatności elektronicznych na rzecz konsumentów, firm, instytucji finansowych oraz jednostek sektora publicznego w ponad 200 krajach i terytoriach zależnych.

(ISBnews)

d3wvjf6

Podziel się opinią

Share
d3wvjf6
d3wvjf6