Trwa ładowanie...
d7ilkgc
27-11-2015 12:01

Vistal Gdynia ma umowę na montaż wiaduktu w Sztokholmie za 25,6 mln zł

Warszawa, 27.11.2015 (ISBnews) - Vistal Gdynia podpisał z Hochtief Infrastructure GmbH z siedzibą w Niemczech Oddział w Szwecji umowę na wykonanie oraz montaż konstrukcji stalowej obiektów mostowych w Sztokholmie w rejonie Västberga Allé, podała spółka. Wartość umowy to 25,6 mln zł.

d7ilkgc

"Cieszymy się z podpisania kolejnego kontraktu, potwierdzającego nasze referencje i doświadczenie w produkcji i montażu obiektów mostowych zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. To ważna i prestiżowa umowa, która wzmacnia nasz tegoroczny backlog. Umowa pozyskana została przy udziale naszej spółki zależnej w Goteborgu w Szwecji, której celem jest ułatwienie dalszej ekspansji Grupy Vistal w krajach Skandynawii" - powiedział prezes Vistalu Ryszard Matyka, cytowany w komunikacie.

Inwestorem przedsięwzięcia jest miasto Sztokholm. Umowa dotyczy produkcji oraz montażu wiaduktu nad koleją oraz kładki pieszo - rowerowej o łącznym tonażu 1 300 ton. Nowy obiekt zastąpi istniejącą konstrukcję betonową - Bro över Stambanan z 1961 roku.

Produkcja rozpocznie się w grudniu tego roku, a prace montażowe na budowie w Sztokholmie będą prowadzone od wiosny 2016 r. i zakończą się wiosną roku 2017 r., podano także.

"Specyfika projektu wymaga dużego doświadczenia i kwalifikacji kadry inżynierskiej. Montaż zamówionej konstrukcji będzie odbywał się przy otwartym ruchu kolejowym pod wiaduktem, a jego wstrzymania, głównie nocą, będą bardzo krótkie. Vistal zastosuje trzy metody montażu: nasuwanie podłużne, z użyciem dźwigów mobilnych oraz heavy lifting sekcji łuku" - czytamy także w materiale.

Vistal Gdynia - spółka dominująca grupy Vistal - to wiodący producent konstrukcji stalowych w Polsce, realizujący kontrakty dla klientów w kraju i na rynkach zagranicznych. Zadebiutowała na GPW w styczniu 2014 r. Grupa działa w segmentach offshore, infrastrukturalnym, marine, infrastruktury portowej, budownictwa kubaturowego i energetyki.

(ISBnews)

d7ilkgc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d7ilkgc