Trwa ładowanie...
d4hmnmc

W 2. i 3. dekadzie VII zagranica kupiła więcej SPW niż sprzedała w 1. dekadzie - Marczak, MF

31.07. Warszawa (PAP) - W drugiej i trzeciej dekadzie lipca inwestorzy zagraniczni ponownie kupowali polskie SPW, a skala tych zakupów była większa od sprzedaży obligacji w...

Share
d4hmnmc

31.07. Warszawa (PAP) - W drugiej i trzeciej dekadzie lipca inwestorzy zagraniczni ponownie kupowali polskie SPW, a skala tych zakupów była większa od sprzedaży obligacji w pierwszej części lipca i wykupu obligacji od instytucji zagranicznych - poinformował w środę dyrektor departamentu długu publicznego w MF Piotr Marczak.

"Sprzedaż obligacji przez niewielką część podmiotów zagranicznych trwała do pierwszej dekady lipca. W drugiej i trzeciej dekadzie lipca inwestorzy zagraniczni ponownie kupowali polskie obligacje. Skala tych zakupów była większa od sprzedaży obligacji w pierwszej części lipca i wykupu od instytucji zagranicznych 1,6 mld zł obligacji zapadających 25 lipca br." - poinformował dziennikarzy Marczak.

Z opublikowanych w środę danych MF wynika, zaangażowanie inwestorów zagranicznych w obligacje na koniec czerwca wyniosło 201.767,13 mln zł wobec 207.045,61 mln zł w maju.(PAP)

fdu/ asa/

d4hmnmc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4hmnmc
d4hmnmc