Trwa ładowanie...
d397jq4
d397jq4
IAR
1

W 2010 roku rząd oczekuje wzrostu PKB o 1,3 proc.

W przyszłym roku inflacja nie przekroczy 2 procent, a wzrost gospodarczy wyniesie maksymalnie 1,3 procent - wynika z informacji Ministerstwa Finansów, przyjętej na dzisiejszym posiedzeniu rządu.
Share
d397jq4

Wstępna prognoza dotycząca wskaźników gospodarczych, na których opierają się prace nad ustawą budżetową na przyszły rok, zakłada że inflacja powinna wynieść od 1,5 do 1,9 procent. Na tak niski jej poziom będzie wpływać spadający popyt krajowego i światowy. Prognozuje się ponadto, że wzrost realny produktu krajowego brutto w 2010 roku wyniesie około 0,5-1,3 procent.

Rząd przyjął również projekt nowelizacji Prawa lotniczego, projekt ustawy o Służbie Więziennej oraz o powszechnym spisie rolnym w 2010 roku.

Proponowane zmiany w prawie lotniczym, według rządu przyczynią się do podniesienia bezpieczeństwa lotniczego i ochrony lotnictwa cywilnego oraz nadzoru lotniczego. Nowelizacja ustawy odnosi się także do zagadnień dotyczących praw pasażerów, w tym niepełnosprawnych i personelu lotniczego.

d397jq4

Proponowane przez rząd przepisy dotyczące Służby Więziennej określają między innymi szczegółowe warunki stosowania środków przymusu bezpośredniego. Nowym rozwiązaniem jest wyposażenie funkcjonariuszy Służby Więziennej w paralizatory.

Rada Ministrów przyjęła również projekt ustawy o powszechnym spisie rolnym 2010 roku, przedłożony przez prezesa Głównego Urzędu Statystycznego. Byłby to pierwszy taki spis od przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. W ramach spisu przewiduje się objęcie badaniem blisko 2 milionów gospodarstw rolnych.

Rząd zmienił rozporządzenie w sprawie ustalenia Programu rzeczowo-finansowego dla inwestycji drogowych realizowanych z wykorzystaniem środków Krajowego Funduszu Drogowego na rok 2009. Rada Ministrów chce, by Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił kredyt w Europejskim Banku Inwestycyjnym. Pieniądze z kredytu będą przeznaczone na sfinansowanie odcinków budowanych dróg: Sośnica-Gorzyczki (47,8 km), Zgorzelec-Krzyżowa (51,4 km) oraz Klucz-Kijewo (8 km).

d397jq4

Podziel się opinią

Share
d397jq4
d397jq4