Trwa ładowanie...
d6pc14y

W 2011 r. udział eksportu w sprzedaży Jutrzenki ma wzrosnąć do ponad 8 proc.

16.05. Warszawa (PAP) - W całym 2011 roku udział eksportu w sprzedaży Jutrzenki ma wzrosnąć do ponad 8 proc. z 6,3 proc. w I kwartale - poinformowała firma w komunikacie prasowym....

d6pc14y
d6pc14y

16.05. Warszawa (PAP) - W całym 2011 roku udział eksportu w sprzedaży Jutrzenki ma wzrosnąć do ponad 8 proc. z 6,3 proc. w I kwartale - poinformowała firma w komunikacie prasowym. Spółka obserwuje obecnie stabilizację cen surowców i podtrzymuje, że jej tegoroczne wyniki powinny być dobre.

"W pierwszym kwartale 2011 wielkość sprzedaży eksportowej była na zakładanym poziomie. Oczekujemy, że w 2011 roku sprzedaż eksportowa będzie się zwiększać i będzie stanowić ponad 8 proc. przychodów grupy w całym roku" - poinformował cytowany w komunikacie Jan Kolański.

W pierwszych trzech miesiącach bieżącego roku udział eksportu w przychodach wzrósł do 6,3 proc. z 6,1 proc. rok wcześniej.

Spółka poinformowała, że po intensywnym wzroście cen surowców w I kw. 2011 roku obecnie widać pewną stabilizację, jednak o trwałej obniżce wybranych cen surowców będzie można mówić w połowie III kwartału, gdy znane będą tegoroczne plony.

d6pc14y

"Oczywiście cały czas zagadką pozostają ceny ropy naftowej na świecie, a więc i ceny wszystkich surowców ropopochodnych takich jak polipropyleny, polietyleny, poliestry. Obecnie producenci mają ograniczone możliwości zawierania kontaktów na te materiały na okres dłuższy niż trzy miesiące. Biorąc pod uwagę wprowadzone podwyżki cen produktów we wszystkich naszych dywizjach oraz wyniki I kwartału, podtrzymujemy nasze przewidywania dotyczące dobrych wyników w całym roku 2011" - poinformował Kolański.

Zysk netto firmy w I kwartale 2011 roku wzrósł do 9,2 mln zł z 8 mln zł przed rokiem, zysk operacyjny spadł do 11,4 mln zł z 11,6 mln zł przed rokiem, a przychody ze sprzedaży wzrosły do 149,5 mln zł ze 139,4 mln zł.

Wyniki były lepsze od oczekiwań rynkowych. Zysk netto był o 31 proc. wyższy od średniej prognoz analityków, zysk operacyjny przekroczył oczekiwania o 23 proc., a przychody o 2 proc.

"Podsumowując wyniki, widać że grupa powróciła na ścieżkę wzrostu w skonsolidowanych przychodach i należy spodziewać się kontynuacji tej pozytywnej tendencji w kolejnych okresach" - poinformował prezes. (PAP)

morb/ ana/

d6pc14y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d6pc14y