Trwa ładowanie...

W 2014 r. rząd chce wprowadzić Kartę Dużej Rodziny

Chcemy w 2014 r. dać do dyspozycji wszystkich dużych rodzin ogólnopolską Kartę Dużej Rodziny - zapowiedział w piątek premier Donald Tusk, przedstawiając plany rządu na ten rok. Wyraził nadzieję, że karta da odczuwalną poprawę tym rodzinom.

Share
W 2014 r. rząd chce wprowadzić Kartę Dużej RodzinyŹródło: Fotolia, fot: Svetlana Fedoseeva
diihc8i

- Mamy zamiar skumulować wzory i doświadczenia z innych państw i z dotychczasowych działań w naszych samorządach tak, aby ta Karta Dużej Rodziny dała możliwie dużo korzyści rodzinie - mówił szef rządu.

- Jesteśmy przekonani, że oprócz tego, co może zaproponować samorząd, np. tańszą komunikację miejską dla dużej rodziny, to, co możemy zaproponować my, np. w przypadku ulg kolejowych, może być i będzie uzupełnione także o obecność wielu podmiotów prywatnych - podkreślił.

Jego zdaniem doświadczenia innych krajów pokazują, że jeżeli powstaje ogólnokrajowa państwowa karta, dzięki której można korzystać z ulg, to w takie przedsięwzięcie włączają się chętnie m.in. sieci handlowe oraz inne podmioty świadczące usługi.

- Będziemy także w 2014 r. pracowali nad projektem przyszłościowym w odniesieniu do karty. Mamy na uwadze taką kartę, która będzie mogła być również pewnym narzędziem szeroko pojętej opieki społecznej czy pomocy społecznej - zapowiedział.

diihc8i
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diihc8i
diihc8i