Trwa ładowanie...
d2xu0k6

W czwartek strajk włoski w sklepach

Przeprowadzenie w czwartek strajku włoskiego w placówkach handlowych zapowiada Rada Sekcji Krajowej Pracowników Handlu NSZZ "Solidarność". Związkowcy domagają się wprowadzenia zakazu handlu w niedziele i święta.

Share
d2xu0k6

Na konferencji prasowej przewodniczący sekcji Alfred Bujara nie wyjaśnił, w ilu placówkach handlowych odbędzie się strajk. Powiedział jedynie, że akcja będzie zorganizowana w całej Polsce - zarówno w małych, jak i wielkich obiektach handlowych. Mówimy "stop" dla handlu w niedziele i święta. Oczekujemy przynajmniej wolnych dni podczas 12 najważniejszych świąt państwowych i religijnych - powiedział Bujara.

Wyjaśnił, że protest będzie polegać na wykonywaniu przez pracowników wszystkich obowiązków służbowych w sposób "skrajnie drobiazgowy", co w konsekwencji zablokuje działanie placówek. Pracownicy będą wolniej obsługiwać klientów. Związkowcy liczą również na obniżenie tego dnia obrotów handlowych. Zdaniem Bujary, znajdujący się w Sejmie projekt ustawy zakazujący handlu podczas 12 najważniejszych świąt jest rozwiązaniem kompromisowym, "idącym w dobrym kierunku". Jest to minimum, które nam się należy - powiedział. Dodał, że kolejnym etapem prac Sejmu w tym zakresie powinno być całkowite ograniczenie handlu w niedzielę.

Pracownicy handlu to olbrzymia grupa zawodowa, dla której wszystkie niedziele i święta narodowe od wielu już lat są zwykłymi dniami pracy. To ograniczenie wolności dla tej grupy zawodowej, pomimo konstytucyjnych zapisów o równości wszystkich obywateli wobec prawa. Pracownicy handlu zostali najwyraźniej przypisani do drugiej kategorii obywateli naszego kraju - powiedział.

d2xu0k6

Podziel się opinią

Share
d2xu0k6
d2xu0k6