Trwa ładowanie...
d1x7m2x

W działalności usługowej oceny koniunktury lepsze niż przed miesiącem - GUS

23.04. Warszawa (PAP) - W kwietniu większość badanych przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie, podczas gdy przed miesiącem przeważały oceny negatywne - wynika z...

d1x7m2x
d1x7m2x

23.04. Warszawa (PAP) - W kwietniu większość badanych przedsiębiorstw usługowych ocenia koniunkturę pozytywnie, podczas gdy przed miesiącem przeważały oceny negatywne - wynika z badania GUS.

"Najbardziej korzystne, zbliżone do zgłaszanych przed miesiącem i nieco lepsze niż przed rokiem oceny koniunktury formułują podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Pesymistycznie koniunkturę oceniają kierujący jednostkami z sekcji edukacja (ich opinie utrzymują się na poziomie z marca bieżącego i kwietnia ubiegłego roku) oraz pozostała działalność usługowa (ich oceny są zbliżone do sygnalizowanych przed miesiącem i mniej niekorzystne niż przed rokiem)" - napisano w badaniu GUS, opublikowanym w środę.

POPYT

W najbliższych trzech miesiącach większość firm objętych badaniem spodziewa się wzrostu popytu, w największym stopniu - jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią. Niewielki spadek popytu, zbliżony do oczekiwanego w marcu, przewidują podmioty z sekcji działalność związana z obsługą rynku nieruchomości.

d1x7m2x

SPRZEDAŻ

W najbliższych trzech miesiącach firmy ze wszystkich sekcji objętych badaniem spodziewają się wzrostu sprzedaży, w największym stopniu - jednostki z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oraz działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią.

SYTUACJA FINANSOWA

Na najbliższe trzy miesiące firmy z większości sekcji objętych badaniem formułują korzystne prognozy sytuacji finansowej, z czego najbardziej optymistyczne - podmioty z sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa. Najbardziej pesymistyczne przewidywania zgłaszają jednostki z sekcji działalność profesjonalna, naukowa i techniczna.

d1x7m2x

CENY

W najbliższych miesiącach największy spadek cen usług, nieco bardziej znaczący od prognozowanego w marcu, przewidują dyrektorzy jednostek z sekcji informacja i komunikacja. Najbardziej istotnego wzrostu cen spodziewają się kierujący firmami z sekcji zakwaterowanie i gastronomia.

ZATRUDNIENIE

Na najbliższe trzy miesiące firmy z większości sekcji objętych badaniem zapowiadają niewielkie redukcje zatrudnienia; najbardziej znaczący spadek zatrudnienia przewidują podmioty z sekcji obsługa rynku nieruchomości oraz działalność związana z kulturą, rozrywką i rekreacją. Największy wzrost zatrudnienia prognozują jednostki z sekcji działalność związana z zakwaterowaniem i gastronomią oraz informacja i komunikacja. (PAP)

nik/ ana/

d1x7m2x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1x7m2x