Trwa ładowanie...
poczta
28-10-2011 06:16

W Holandii zamknięto ostatni oddział pocztowy

W Holandii nie ma już tradycyjnych budynków z napisem Poczta. W czwartek jako ostatni, zamknięty został o 18.00 urząd pocztowy mieszczący się w zabytkowej kamienicy w Utrechcie - poinformowały władze spółki “Postkantoren”, zarządzającej urzędami pocztowymi.

W Holandii zamknięto ostatni oddział pocztowyŹródło: cc 2.0, fot: wovox
d3t9hpx
d3t9hpx

Likwidacja tradycyjnych urzędów pocztowych i tworzenie w zamian nowych małych agencji pocztowych w sklepach czy w supermarketach, przebiegło w Holandii szybciej, niż się spodziewano. W 2008 roku zakładano, że wszystkie niezależne urzędy pocztowe zostaną zamknięte do końca 2012 roku.

Holendrzy nie kryją żalu. “To smutne”. “Szkoda, to już historia. Muszę się spieszyć, poproszę o pieczątkę na kartce pocztowej, mam nadzieję, że ją otrzymam. Na pamiątkę”. “Nie wyobrażam sobie, że już nie mamy holenderskiej poczty”. Ale dyrekcja spółki “Postkantoren” przekonuje, że to konsumenci wymusili te zmiany, bo wyraźnie zmienili swoje potrzeby. Teraz chcą mieć pocztę bliżej domu, w sklepie czy w supermarkecie.

Większość pracowników holenderskiej poczty dobrowolnie odeszła do innej pracy, a część przeszła na emeryturę. Nieruchomości, na których jeszcze niedawno widniał napis Poczta, są sprzedawane lub wynajmowane.

d3t9hpx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3t9hpx