Trwa ładowanie...
d3tn2oi

W I wykorzystanie mocy produkcyjnych w przemyśle na poziomie 73 proc. - GUS

22.01. Warszawa (PAP) - W styczniu wykorzystanie mocy produkcyjnych w przemyśle ukształtowało sie na poziomie 73 proc., tak jak przed rokiem - podał GUS w...

Share
d3tn2oi

22.01. Warszawa (PAP) - W styczniu wykorzystanie mocy produkcyjnych w przemyśle ukształtowało sie na poziomie 73 proc., tak jak przed rokiem - podał GUS w komunikacie.

"Wykorzystanie mocy produkcyjnych zgłaszane przez przedsiębiorców w styczniu wynosi, podobnie jak przed rokiem, 73 proc. W ujęciu rocznym w największym stopniu wzrosło wykorzystanie mocy produkcyjnych u producentów: skór i wyrobów ze skór, odzieży, pozostałych wyrobów, wyrobów tekstylnych, a zmalało głównie u producentów metali, wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych, papieru i wyrobów z papieru" - napisano.

Z badań wynika, że w styczniu 21 proc. przedsiębiorstw przetwórstwa przemysłowego ocenia swoje moce produkcyjne jako zbyt duże w stosunku do oczekiwanego w najbliższych miesiącach portfela zamówień, 66 proc. jako wystarczające, a 13 proc. jako zbyt małe (przed rokiem odpowiednio: 18 proc., 69 proc., 13 proc.). (PAP)

map/ ana/

d3tn2oi

Podziel się opinią

Share
d3tn2oi
d3tn2oi