Trwa ładowanie...
d384zo8
finanse

W IV kw. bez emisji średnio- i długoterminowych na krajowym rynku SPW - MF

23.9. Warszawa (PAP) - W IV kwartale resort finansów nie zorganizuje emisji obligacji średnio- i długoterminowych na krajowym rynku SPW, gdyż chce zrobić miejsce pod planowaną...

Share
d384zo8

23.9. Warszawa (PAP) - W IV kwartale resort finansów nie zorganizuje emisji obligacji średnio- i długoterminowych na krajowym rynku SPW, gdyż chce zrobić miejsce pod planowaną emisję obligacji BGK - powiedział dziennikarzom wiceminister finansów, Dominik Radziwiłł.

"Popyt na obligacje wrócił, chociaż była chwila podwyższonej zmienności. Myślę, że inwestorzy przyjęli sytuację ze zrozumieniem, jednak w IV kwartale nie będzie emisji obligacji średnio- i długoterminowych" - powiedział Radziwiłł.

"Mamy dużą poduszkę płynnościową, poza tym robimy miejsce pod emisję BGK, chociaż 7 mld zł, które BGK chce wyemitować, to nie jest dużo w skali kwartału" - dodał.

W październiku BGK chce wyemitować obligacje na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego. Całoroczny limit wynosi 7,25 mld zł.

"W IV kwartale możliwe, że będziemy organizować przetargi zamiany oraz odkupy bonów. Myślę, że w październiku będzie emisja na rynek japoński. Możliwe, że sięgniemy po rynek euro. Emisja w jenach do wartości 0,5 mld USD" - dodał. (PAP)

bg/ map/ ana/

d384zo8

Podziel się opinią

Share
d384zo8
d384zo8