Trwa ładowanie...

W które niedziele zakupów nie zrobimy? Pokazujemy miesiąc po miesiącu

W teorii w pierwszą i w trzecią niedzielę miesiąca będzie w Polsce obowiązywał zakaz handlu. W praktyce sytuacja nie jest jednak tak oczywista. Pokazujemy miesiąc po miesiącu, w które niedziele zakupów nie zrobimy.

Share
W które niedziele zakupów nie zrobimy? Pokazujemy miesiąc po miesiącu
Źródło: PAP, Fot: Wojciech Pacewicz
d1mn5h4

Założenia polityków są proste - od 2018 r. zakupy będziemy mogli zrobić tylko w co drugą niedzielę. Zakaz ma obowiązywać w pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca. Problem w tym, że miesiąc miesiącowi nie równy, bo bywają takie, gdzie niedziel jest pięć. Do tego dochodzą jeszcze święta, które dodatkowo rozbijają kalendarz.

Osobnym przypadkiem są także dni przedświąteczne, jak Wigilia Bożego Narodzenia czy Wielka Sobota. Wówczas zakupy będzie można robić, ale krócej. Szczegółowo nasi dziennikarze opowiedzieli o tym w relacji, którą na żywo pokazywaliśmy na Facebooku (początek rozmowy po około minucie):

Szczegóły prezentujemy także w formie graficznej w naszym wirtualnym kalendarzu. Koszyki zielone oznaczają dni, w których będziemy mogli zrobić zakupy, czerwone - dni z zakazem handlu, a brązowe to dni, kiedy sklepy będą zamykane wcześniej.

d1mn5h4

Klikając w strzałkę, przejdziesz do kolejnego miesiąca.

Źródło: WP
d1mn5h4

Podziel się opinią

Share
d1mn5h4
d1mn5h4