Trwa ładowanie...
d3mz2yj

W maju spadały ceny mieszkań w 11 z 17 badanych miast - Open Finance

18.6.Warszawa (PAP) - W maju najbardziej spadły ceny mieszkań w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku, mieszkania drożały w Krakowie, Białymstoku i Łodzi - wynika z raportu Open Finance i...

d3mz2yj
d3mz2yj

18.6.Warszawa (PAP) - W maju najbardziej spadły ceny mieszkań w Gdyni, Szczecinie i Gdańsku, mieszkania drożały w Krakowie, Białymstoku i Łodzi - wynika z raportu Open Finance i serwisu Oferty.net przysłanego PAP w czwartek.

"Gdynia, Szczecin i Gdańsk były w maju liderami spadków cen mieszkań na rynku wtórnym. Wg najnowszej analizy serwisu Oferty.net średnie stawki wywoławcze w tych miastach były niższe w stosunku do kwietnia o 2,5 do 3 proc." - napisano w raporcie.

Jak wynika z raportu Open Finance i serwisu Oferty.net ceny mieszkań spadały w jedenastu miastach, w pięciu rosły, a tylko w jednym nie zmieniły się.

"Nieznacznie tańsze niż przed miesiącem były oferty sprzedaży mieszkań w Poznaniu (-1,1 proc.), Warszawie (-1 proc.) i Katowicach (-0,7 proc.)" - napisano w raporcie.

d3mz2yj

"1,5-procentowy wzrost średniej ceny ofertowej zanotował Kraków. O 1,1 proc. wyższa była średnia cena mieszkań wystawionych do sprzedaży w maju w Białymstoku, a o 0,8 proc. w Łodzi" - dodano.

Znów największym zainteresowaniem cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe.

"Klienci szukają teraz przede wszystkim mieszkań takich, które odpowiadają ich rzeczywistym potrzebom i realnym możliwościom finansowym. W takiej sytuacji znów zaobserwować można wzrost zainteresowania mieszkaniami o mniejszych powierzchniach, o mniejszej liczbie pokoi. Z uwagi na najniższe ceny największą popularnością cieszą się mieszkania jedno- i dwupokojowe" - napisano w raporcie.

Na rynku wtórnym nadal najdroższa pozostaje Warszawa.

"Ceny mieszkań w Warszawie są niezmiennie jednymi z najwyższych w Polsce. Droższe pozostają tylko apartamenty w kurortach nad morzem i w górach. Jednak ostatni rok przyniósł nie tylko wyraźny spadek cen (-8,1 proc.) ale też istotne zmiany w strukturze podaży ofert w stolicy" - napisano.(PAP)

zaj/ jtt/

d3mz2yj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3mz2yj