Trwa ładowanie...
d24ufsu

W Mikołajkach wkrótce rusza budowa nowej kładki nad jeziorem

Firma z Bydgoszczy za 6,1 mln zł zbuduje nową kładkę dla pieszych nad jeziorem Mikołajskim w Mikołajkach - poinformował w czwartek PAP burmistrz tego miasta Piotr Jakubowski. Przyznał, że samorząd załatwia ostatnie formalności przed rozpoczęciem budowy.

Share
d24ufsu

Kładka, która będzie zbudowana nad przesmykiem łączącym jeziora Mikołajskie i Tałty zastąpi starą, sypiącą się przeprawę dla pieszych. Będzie to jedna z pierwszych w regionie inwestycji finansowanych z nowej perspektywy unijnej.

"W przetargu startowało aż siedem firm. Ta, która wygrała przetarg deklaruje, że zbuduje kładkę za 6,1 mln zł" - powiedział w czwartek PAP burmistrz Mikołajek. Jak przyznał miasto załatwia ostatnie formalności i dokonuje ostatnich uzgodnień związanych z budową. Chodzi m.in. p przejście tuż nad wodą, które ułatwi przechodniom dotarcie do miejsc, z których odpływają statki pasażerskie zarówno prywatnych armatorów, jak i Żeglugi Mazurskiej.

"Mam nadzieję, że formalności dopełnimy na dniach tak, by pod koniec miesiąca budowa się rozpoczęła" - przyznał Jakubowski. Jak dodał, miastu zależy na tym, by nowy most dla pieszych był gotowy na nowy sezon turystyczny.

Kładka piesza jest jedną z trzech przepraw nad przesmykiem, którym łączą się dwa jeziora: Mikołajskie i Tałty. Auta przejeżdżają mostem drogowym, który jest w ciągu drogi krajowej nr 16. Natomiast pociągi przejeżdżają przez wiadukt.

Przeprawa piesza znajduje się najbliżej wioski żeglarskiej i rozciąga się z niej widok na marinę i obydwa jeziora.

d24ufsu

Podziel się opinią

Share
d24ufsu
d24ufsu