Trwa ładowanie...

W oczekiwaniu na komunikat FOMC

Pierwsza sesja nowego tygodnia przyniosła na Wall Street solidne wzrosty. Dow Jones zwyżkował o 1,37 proc., S&P 500 o 1,52 proc., a technologiczny Nasdaq zyskał 1,74 proc. Główne indeksy od kilku sesji zmagały się z górnymi ograniczeniami kilkumiesięcznej konsolidacji. Spora część uczestników rynku oczekiwała, że ewentualne ich pokonanie nastąpi dopiero po dzisiejszym posiedzeniu Federalnego Komitetu Otwartego Rynku.

Share
W oczekiwaniu na komunikat FOMC
Źródło: TMS Brokers
dgnz3f5

Jednak już wczoraj pomimo braku istotnych publikacji danych makro indeks S&P 500 wzrósł powyżej poziomu 1130 pkt. Przełamanie tego oporu jest silnym sygnałem przemawiającym za kontynuacją wzrostów. Dodatkowym pro wzrostowym impulsem może okazać się dzisiejszy komentarz po posiedzeniu FOMC. Spora część inwestorów oczekuje, że przedstawiciele komitetu mogą zasugerować możliwość kontynuacji poluźniania polityki monetarnej alternatywnymi metodami. W efekcie na fali pozytywnych nastrojów zdecydowana większość spółek wchodzących w skład indeksu DJIA zakończyła dzień na plusie na czele z akcjami American Express (+4,23 proc.), JP Morgan (+2,82 proc.) oraz Home Depot (+2,54 proc.).

Dziś na rynkach azjatyckich obserwować można było przewagę umiarkowanych wzrostów. Dzień na skromnym plusie zakończyła giełda w Chinach, gdzie inwestorzy wstrzymują się z otwieraniem nowych pozycji, przygotowując się do kilkudniowego święta kiedy to rynki będą zamknięte. Lekki spadek zanotowała giełda w Tokio, gdzie indeks Nikkei 225 stracił 0,25 proc.

Umiarkowane nastroje przeważają także dziś na giełdach europejskich. Wzrosty w USA pozytywnie wpłynęły na sentyment na Starym Kontynencie, jednak trudno oczekiwać dziś większych zmian indeksów, gdyż najprawdopodobniej inwestorzy poczekają z większymi transakcjami do jutra kiedy to będą mogli spokojnie przeanalizować komunikat FOMC oraz reakcję amerykańskich graczy.

Sporządził:
Michał Fronc
Departament Analiz
DM TMS Brokers S.A.

dgnz3f5

Podziel się opinią

Share
dgnz3f5
dgnz3f5