Trwa ładowanie...
d15nctw

W październiku pojedziesz kolejką gondolową

Już niebawem wrocławianie, jako jedyni w Polsce, będą mogli pokonać trasę nad Odrą w podniebnych gondolach! Wszystko za sprawą „Polinki”, czyli pierwszej miejskiej kolejki linowej, która połączy główny kampus Politechniki Wrocławskiej przy Wybrzeżu Wyspiańskiego z kompleksem edukacyjno-badawczym „Geocentrum” przy ul. Na Grobli. Do końca roku będziemy mogli korzystać z niej za darmo!
Share
W październiku pojedziesz kolejką gondolową
Źródło: newspix.pl, Fot: Adam Konarski
d15nctw

Wrocław, podobnie jak hiszpańska Barcelona, może się już poszczycić kolejką linową, która połączyła brzegi Odry, tuż przy Politechnice Wrocławskiej. To pierwsza taka miejska kolejka w Polsce.

Dzięki niej zarówno studenci, jak i pracownicy uczelni będą mogli o wiele szybciej i sprawniej przemieścić się z "Geocentrum" do kampusu przy Wybrzeżu Wyspiańskiego. Podniebną trasę będzie można pokonać w jednym z dwóch wagoników. - Każdy pomieści maksymalnie 15 osób. Podróż potrwa ok. 2,5 minuty - mówi Andrzej Charytoniuk (31 l.) z Politechniki Wrocławskiej. Z „Polinki” będą mogli korzystać także turyści oraz sami mieszkańcy.

By zachęcić do korzystania z niej, rektor PWr zdecydował, że do końca roku podróż kolejką będzie darmowa. Po Nowym Roku przejazd będzie kosztował nie więcej niż bilet normalny komunikacji miejskiej. Bezpłatnie będą mogli nią jeździć jedynie żacy i pracownicy Politechniki.

 (fot. newspix.pl)
Źródło: (fot. newspix.pl)

Sprawdź także:

Weź udział w Biegu na Orientację

d15nctw

Podziel się opinią

Share
d15nctw
d15nctw