Trwa ładowanie...
d39efcg

W październiku zmniejszyła się liczba osób oczekujących wzrostu inflacji - Ipsos

25.10. Warszawa (PAP) - Październikowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do września liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos...

Share
d39efcg

25.10. Warszawa (PAP) - Październikowe badania oczekiwań inflacyjnych pokazują, że w porównaniu do września liczba osób oczekujących wzrostu inflacji zmniejszyła się - podał Ipsos w komunikacie.

Wartość wskaźnika w październiku jest jednak nadal poniżej 100 punktów, co oznacza, że większość osób spodziewa się wzrostu inflacji.

"Jeśli wskaźnik ten przyjmuje wartości powyżej 100 punktów, oznacza to, że większość osób spodziewa się zahamowania inflacji. Jeśli wskaźnik przyjmuje wartości poniżej 100 punktów oznacza to, że spodziewany jest wzrost inflacji. 100 punktów oznacza natomiast poziom równowagi, bądź przewagę opinii, że poziom inflacji nie ulegnie zmianie" - napisał Ipsos.

We wrześniu NBP, który przelicza badania Ipsos, podał, że inflacja oczekiwana w ciągu 12 miesięcy wyniosła 2,1 proc. w porównaniu do 2,7 proc. w sierpniu.(PAP)

map/ jtt/

d39efcg

Podziel się opinią

Share
d39efcg
d39efcg