Trwa ładowanie...
d21ldwn
14-11-2016 16:05

W Płocku ruszyło centrum wsparcia biznesu "Przetwornia"

W Płocku (Mazowieckie) rozpoczęło działalność Staromiejskie Centrum Biznesu "Przetwornia", które oferuje m.in. przestrzeń biurową, w tym coworkingową oraz przeznaczoną na szkolenia i konferencje. Można tam także zarejestrować jednoosobową działalność gospodarczą.

d21ldwn

Mieszczącą się w nowoczesnym budynku w centrum miasta "Przetwornię" o powierzchni 185 m kw. - jako miejsce, gdzie pomysły i idee mogą być przetwarzane w konkretne działania i przedsięwzięcia biznesowe - zorganizowała spółka gminna Agencja Rewitalizacji Starówki (ARS) z Płocka.

"Posiadamy otwartą przestrzeń coworkingową, dużą salę konferencyjną, dwie mniejsze sale szkoleniowe, a także sześć mikrobiurek i trzy mikrobiura oraz strefę odpoczynku i zaplecze gastronomiczne. Oprócz wynajmu powierzchni do pracy, na konferencje czy spotkania biznesowe, udostępniamy też nasz adres na rejestrację działalności gospodarczej i do korespondencji" - powiedział PAP prezes ARS Jacek Koziński.

Jak podkreślił, "Przetwornia" ma być miejscem odpowiadającym potrzebom zarówno prowadzących już, jak i dopiero rozpoczynających działalność biznesową. Dodał, że przy uruchomieniu płockiego centrum pomocne były doświadczenia innych tego typu przedsięwzięć w Polsce.

"Odwiedziliśmy chyba ze 20 tego typu miejsc, łączących różne funkcje biznesowe. Opracowaliśmy przestrzeń, która nie jest może duża, ale myślę, że w przypadku Płocka wystarczająca na początek. W całym lokalu znajduje się bezprzewodowa sieć internetowa, a także dostęp do stałych łączy. Są również niezbędne urządzenia, jak drukarka, skaner i ploter wielkoformatowe. Mamy jeszcze lokale, o które możemy rozszerzyć działalność centrum, gdyby była taka potrzeba" - dodał Koziński.

d21ldwn

W płockiej "Przetworni" strefa coworkingowa otwarta jest każdego dnia od rana do późnego wieczora, strefa mikrobiurek i mikrobiur dla przedsiębiorców może funkcjonować przez całą na dobę, podobnie jak w przypadku sal konferencyjnych czy szkoleniowych - każdy wynajmujący, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu rezerwacji, otrzymuje kody dostępu do obiektu. "Pracujemy już pełną parą. Są pierwsze zgłoszenia i rezerwacje" - oświadczył Koziński.

d21ldwn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21ldwn