Trwa ładowanie...
d1oile8

W Polsce ma powstać "wojskowe Allegro". W internecie kupimy nawet wycofane z armii samochody

Na początek sklep on-line z mundurami, a w przyszłości serwis aukcyjny z powojskowymi pojazdami - takie plany ma Agencja Mienia Wojskowego. To odpowiedź na oczekiwania klientów, którzy szturmują stacjonarne sklepy ze sprzętem armii.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Stacjonarne sklepy Agencji Mienia Wojskowego przeżywają oblężenie
Stacjonarne sklepy Agencji Mienia Wojskowego przeżywają oblężenie (PAP, Fot: Wojciech Pacewicz)
d1oile8

Handel wojskowym sprzętem to dla Agencji Mienia Wojskowego coraz lepszy biznes. W kolejnych miastach powstają stacjonarne sklepy, do których ustawiają się kolejki chętnych. Za grosze można w nich kupić ciepłe kurtki, kalesony czy też żołnierskie hełmy i menażki.

Sprzedaż idzie tak dobrze, że wojskowi gotowi są zrobić kolejny krok. Jak informuje portal polska-zbrojna.pl, w drugiej połowie roku Agencja Mienia Wojskowego uruchomi sklep internetowy. Będzie "przedłużeniem" sklepów stacjonarnych, którego domagali się klienci z miast, gdzie takich lokali nie ma. Centralny magazyn ma powstać w Krakowie.

d1oile8

Zobacz także: Do trzech razy sztuka. Testujemy byłego wicepremiera Janusza Piechocińskiego

To jednak nie koniec planów Agencji Mienia Wojskowego. Kolejnym krokiem ma być uruchomienie serwisu aukcyjnego. Wówczas do sprzedaży ma trafić już nie tylko żołnierska "drobnica", ale także powojskowe pojazdy, przyczepy, sprzęt inżynieryjny oraz urządzenia warsztatowe.

Jak informuje polska-zbrojna.pl, pieniądze ze sprzedaży powojskowego mienia trafia do Funduszu Modernizacji Sił Zbrojnych RP. W 2017 roku AMW uzyskała 64,5 mln zł. W 2018 r. ma to być ok. 54 mln zł.

d1oile8

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d1oile8

Podziel się opinią

Share
d1oile8
d1oile8