Trwa ładowanie...

W publicznej zbiórce zebrali 78 tys. dolarów. Wszystko przepuścili na imprezy

W publicznej zbiórce zgromadzili 78 tys. dolarów i wszystko wydali na... imprezy. Grupa młodych filmowców w perfidny sposób zakpiła z użytkowników serwisu crowdfundingowego.

W publicznej zbiórce zebrali 78 tys. dolarów. Wszystko przepuścili na imprezyFot: www.itsallgoodfilm.com
dtncnvi

Grupa młodych filmowców za pośrednictwem serwisu Indiegogo.com zbierała fundusze potrzebne do stworzenia swojej najnowszej produkcji pt. "It's All Good". W sumie producenci zebrali 78 tys. dol. Jak donosi "The Independent", zgromadzone pieniądze wydali na coś zupełnie innego niż zapewniali w akcji crowdfundingowej.

Po zebraniu 78 tys. dolarów filmowcy zniknęli z całą sumą. Sporadycznie wrzucali do sieci zdjęcia, na których świetnie się bawili. Nieuczciwi producenci w rzeczywistości prawie wszystko wydali na imprezy i wakacje we Włoszech, a właściwie za darmo nakręcili film o tym jak nie udało im się nakręcić filmu.

Niektórzy użytkownicy serwisu zrozumieli, że zostali oszukani. Część z nich negatywnie komentowała zachowanie naciągaczy w mediach społecznościowych, wielu zapowiedziało pozwy przeciwko nieuczciwym producentom. W sieci nie zabrakło też słów podziwu dla młodych filmowców.

dtncnvi

[TheVerge] 'Failed' Indiegogo film project was a troll all along: Two years ago, FND Films, a Chicago-based comedy group, raised $77,... -- InstantNewsFeed (@InstantNewsFeed) 29 września 2016

i will forever love @FNDfilms, these guys are marketing geniuses!!! #ItsAllGood -- HiMyNameIsPham (@CraftyPham) 28 września 2016

Za całą akcję odpowiedzialna jest grupa FND Films. Już w 2014 roku rozpoczęła ona zbiórkę na film „It's All Good”. Najpierw w serwisie YouTube pojawiło się nagranie z prośbą o pomoc finansową. W wideo wystąpiło trzech członków grupy, w którym nawoływali: "dajcie nam swoje pie* pieniądze".

Produkcja "It's All Good", w której początkujący filmowcy pokazują, jak nie udało im się nakręcić filmu, ujrzy światło dzienne 21 października.

dtncnvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtncnvi