Trwa ładowanie...
d279szr

W ramach porozumienia z KE CEZ prawdopodobnie sprzeda elektrownię Chvaletice

28.02. Warszawa (PAP) - CEZ zatwierdził zmienione porozumienie z Komisją Europejską, które zobowiązuje spółkę do sprzedaży elektrowni Pocerady, Chvaletice lub Tisova i Melník 3 -...

Share
d279szr

28.02. Warszawa (PAP) - CEZ zatwierdził zmienione porozumienie z Komisją Europejską, które zobowiązuje spółkę do sprzedaży elektrowni Pocerady, Chvaletice lub Tisova i Melník 3 - podał CEZ w komunikacie. Spółka ocenia, że najprawdopodobniej sprzeda elektrownię Chvaletice.

Z grupy elektrowni, sprzedaż których jest warunkiem ukończenia postępowania KE została wyłączona elektrownia Detmarovice.

"Głównym powodem wyłączenia Detmarovic jest zapewnienie pełnej porównywalności między poszczególnymi wariantami zobowiązań, przede wszystkim z punktu widzenia paliwa - węgla brunatnego" - napisano w komunikacie.

d279szr

CEZ podał, że w ramach porozumienia z KE prawdopodobnie sprzeda elektrownię Chvaletice.

"Ze względu na jakość uzyskanych ofert zakupu elektrowni i ze względu na stopień zaawansowania pertraktacji spółki CEZ ze spółką Czech Coal o długoterminowych dostawach węgla dla elektrowni Počerady, CEZ uważa za najbardziej prawdopodobne to, że spełni warunki porozumienia z Komisją Europejską sprzedając elektrownię Chvaletice" - napisano.

"W przypadku elektrowni Detmarovice CEZ rozważa sprzedaż na podstawie otrzymanych ofert również w sytuacji, kiedy taka transakcja nie będzie miała związku z ukończeniem postępowania Komisji Europejskiej" - dodano.

Porozumienie ma wejść w życie po zatwierdzeniu przez Komisję Europejską.

"Warunki porozumienia zadowalają obie strony. Sprzedaż niektórych elektrowni jest zgodna ze strategią CEZ polegającą na eksploatowaniu w przyszłości tylko zmodernizowanych elektrowni węglowych i jednocześnie, z punktu widzenia Komisji Europejskiej, chodzi o pożądane wzmocnienie konkurencji na rynku" - podał CEZ.(PAP)

pel/ ana/

d279szr

Podziel się opinią

Share
d279szr
d279szr