Trwa ładowanie...
farmacja
09-07-2010 12:28

W tej branży zarobki sięgają 20 tys. zł brutto

Absolwenci farmacji oprócz stałej pensji otrzymują prowizję

Share
W tej branży zarobki sięgają 20 tys. zł bruttoŹródło: sxc.hu
d3h4wsl

Absolwenci farmacji oprócz stałej pensji otrzymują prowizję, której wielkość zależy od sprzedaży. Ich zarobki mogą sięgnąć nawet 20 tys. zł brutto.

Na starcie otrzymują 3-5 tys. zł brutto do 7 tys. zł w dużych firmach. Doświadczony przedstawiciel farmaceutyczny po kilku latach otrzymuje nawet 8-9 tyś. zł.

Kolejnym etapem kariery, jest stanowisko przedstawiciela medycznego, sprzedającego swoje produkty w aptekach. Początkowo zarabiają 5-7 tys. zł, natomiast za dobre wyniki mogą awansować na stanowisko kierownika regionalnego, następnie na młodszego kierownika produktu, by zostać w końcu kierownikiem produktu. Tu uśredniona pensja wynosi od 12 do 15 tys. zł brutto.

d3h4wsl

Z kolei 15-18 tys. zł otrzymuje starszy kierownik produktu, pensja kierownika działu marketingu zaczyna się od 20 tys. zł brutto w górę.

W Polsce jest ponad 12 tys. aptek, 700 hurtowni farmaceutycznych i 100 producentów leków. Absolwenci wydziałów farmaceutycznych, nie narzekają na brak ofert.

Studenci są usatysfakcjonowani zainteresowaniem potencjalnych pracodawców. Okazuje się, że kierownicy aptek potrafią zaczepiać studentów pod uczelnią, proponując im pracę. Każda kolejna oferta jest korzystniejsza.

(toy)

d3h4wsl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3h4wsl