Trwa ładowanie...

W tym roku będzie łatwiej znaleźć pracę

Na niektórych czeka praca od zaraz i to dobrze płatna - komunikuje "Dziennik Gazeta Prawna". Początek, rozpoczętego właśnie roku, okazuje się dobry dla szukających pracy. Zapotrzebowanie jest dwa razy większe niż przed 12 miesiącami, wynika z danych, które zebrali dziennikarze gazety.

W tym roku będzie łatwiej znaleźć pracęŹródło: Jupiterimages
d4d1kng
d4d1kng

Na czele osób, mogących przebierać w ofertach są inżynierowie budowlani. Dostaną 15 tys. pensji miesięcznie, podobnie jak konstruktorzy maszyn. Jeszcze lepsze zarobki czekają na kierowników budów, bo nawet do 20 tys. Pozostali budowlańcy co miesiąc powiększą stan swojego konta maksymalnie o sześć tys. zł.

Na podobną kwotę mogą liczyć również eksperci od reklamy i sprzedaży w internecie. Jeszcze wyżej ceni się programistów, bo na 12 tys. zł. Tylko dwa tys. mniej zarobią, coraz bardziej popularni, moderatorzy dyskusji internetowych.

Także branża finansowa pozostaje znacznie powyżej średniej krajowej: dobry księgowy lub finansista może dostać nawet 10 tys. miesięcznie. Blado na tym tle wypadają, co prawda często poszukiwani, kasjerzy, którzy zarobią co najwyżej trzy tys. zł.

Wymienione, poszukiwane zawody, odzwierciedlają sytuację całej, naszej gospodarki i prognoz na 2011 r. Trwają lub ruszą kolejne inwestycje budowlane, finansowane częściowo z funduszy unijnych. Wiele z nich związanych jest z przyszłorocznym turniejem Euro 2012. Nadal rośnie handel detaliczny. Będą powstawały nowe sklepy, a właściwie głównie duże obiekty handlowe.

d4d1kng

Ciągle na fali ogromnego rozwoju jest internet i informatyka. Kwitnie nie tylko wirtualny handel i usługi, ale coraz mocniej zacznie funkcjonować tzw. e-administarcja. Wkrótce wiele spraw urzędowych załatwimy z domu, przy pomocy komputera.

Nie wiadomo, jak wzrost zapotrzebowania na nowych pracowników wpłynie na wysokość płac, ale kluczową datą dla ich ewentualnego wzrostu może być 1 maja, gdy Niemcy oficjalnie otworzą swój rynek pracy.

d4d1kng
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d1kng