Trwa ładowanie...
d1t2lqs

Walne zgromadzenie Taurona nt. emisji akcji zostanie wznowione 23 listopada

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Nadzwyczajne walne zgromadzenie Tauron Polska Energia, na którym akcjonariusze mieli zdecydować m.in. o emisji akcji o wartości 400 mln zł, zostało przerwane i będzie wznowione 23 listopada, podała spółka.

Share
d1t2lqs

"Nadzwyczajne walne zgromadzenie spółki w dniu 9 listopada 2015 r. podjęło uchwałę w sprawie zarządzenia przerwy w obradach nadzwyczajnego walnego zgromadzenia. Wznowienie obrad nadzwyczajnego walnego zgromadzenia nastąpi 23 listopada 2015 r. o godzinie 11.30 w hotelu Novotel Katowice Centrum w Katowicach przy al. Roździeńskiego 16 (sala konferencyjna - parter)" - czytamy w komunikacie.

Nadzwyczajne walne Tauronu 9 listopada zdecyduje o podwyższeniu kapitału zakładowego o 400 mln zł poprzez emisję 80 mln sztuk akcji serii C po cenie emisyjnej 5 zł za akcję. Będą to akcje nieme imienne uprzywilejowane, emisja będzie przeprowadzona z pozbawieniem dotychczasowych akcjonariuszy w całości prawa poboru.

Rząd zgodził się już także na wniesienie do Tauron Polska Energia do 1,01% akcji PKO BP w zamian za objęcie akcji w podwyższonym kapitale zakładowym tej spółki.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju.

(ISBnews)

d1t2lqs

Podziel się opinią

Share
d1t2lqs
d1t2lqs