ycipk-2grs7l

Waloryzacja emerytur. W 2020 roku będzie podwyżka. Jest już rządowy projekt

Jeśli rządowy projekt budżetu na 2020 rok zostanie zaakceptowany przez parlament, to emeryci i renciści otrzymają zasiłki wyższe o 6,3 proc. To kolejna podwyżka emerytur – a jeszcze przed seniorami jest podwyżka ich świadczeń w październiku.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Waloryzacja emerytur. Emeryci skorzystają na nowych pomysłach rządu
Waloryzacja emerytur. Emeryci skorzystają na nowych pomysłach rządu (iStock.com)
ycipk-2grs7l

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że budżet państwowy na 2020 roku zostanie uchwalony bez deficytu. Jednocześnie rząd planuje przeznaczyć dodatkowe fundusze we własne programy socjalne.

Na takiej polityce skorzystają emeryci i renciści, dla których rządzący przewidzieli podniesienie emerytur o 6,3 proc., jak podaje "Super Express”. Zatem średnia emerytura, ustalona przez Główny Urząd Statystyczny na poziomie 2422 złote brutto w lipcu, od przyszłego roku wyniosłaby już 2575 złotych brutto. To wzrost o 153 złote.

A w październiku seniorzy skorzystają dodatkowo na obniżeniu podatku dochodowego. Dotychczas wynosił on 18 proc., od października jego wysokość wyniesie 17 proc. Oznacza to, że przypadku pobierania świadczeń w minimalnej wysokości 1100 złotych brutto, w kieszeni najstarszych pozostanie dodatkowe 11 złotych.

ycipk-2grs7l

Zobacz także: Emerytki z rocznika 1953 nadal z niższą emeryturą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
ycipk-2grs7l
ycipk-2grs7l
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2grs7l