Trwa ładowanie...
d2gl99e

Waloryzacja emerytur. W 2020 roku będzie podwyżka. Jest już rządowy projekt

Jeśli rządowy projekt budżetu na 2020 rok zostanie zaakceptowany przez parlament, to emeryci i renciści otrzymają zasiłki wyższe o 6,3 proc. To kolejna podwyżka emerytur – a jeszcze przed seniorami jest podwyżka ich świadczeń w październiku.
Share
Waloryzacja emerytur. Emeryci skorzystają na nowych pomysłach rządu
Waloryzacja emerytur. Emeryci skorzystają na nowych pomysłach rząduŹródło: iStock.com
d2gl99e

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że budżet państwowy na 2020 roku zostanie uchwalony bez deficytu. Jednocześnie rząd planuje przeznaczyć dodatkowe fundusze we własne programy socjalne.

Na takiej polityce skorzystają emeryci i renciści, dla których rządzący przewidzieli podniesienie emerytur o 6,3 proc., jak podaje "Super Express”. Zatem średnia emerytura, ustalona przez Główny Urząd Statystyczny na poziomie 2422 złote brutto w lipcu, od przyszłego roku wyniosłaby już 2575 złotych brutto. To wzrost o 153 złote.

A w październiku seniorzy skorzystają dodatkowo na obniżeniu podatku dochodowego. Dotychczas wynosił on 18 proc., od października jego wysokość wyniesie 17 proc. Oznacza to, że przypadku pobierania świadczeń w minimalnej wysokości 1100 złotych brutto, w kieszeni najstarszych pozostanie dodatkowe 11 złotych.

d2gl99e

Zobacz także: Emerytki z rocznika 1953 nadal z niższą emeryturą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2gl99e

Podziel się opinią

Share
d2gl99e
d2gl99e