Warimpex sprzedaje U City udziały w łącznie 8 hotelach, w tym 5 w Polsce

23.02.2017 15:52, aktual.: 23.02.2017 16:08

Warszawa, 23.02.2017 (ISBnews) - Warimpex Finanz- und Beteiligungs Aktiengesellschaft (Warimpex) podpisał warunkową umowę sprzedaży części hoteli ze swojego portfela na rzecz tajskiego inwestora U City Public Company Limited (U City). Transakcja obejmuje udziały w ośmiu hotelach stanowiących 50% całych aktywów nieruchomościowych Warimpex o wartości nieruchomości w wys. 180 mln euro, podała spółka.

?Nie obejmuje to udziałów UBM Development AG (UBM), który ma 50% udziałów w dwóch z ośmiu hoteli" - zaznaczono w informacji.

Kwota uwzględnia wszelkie świadczenia finansowe między stronami umowy, obejmujące cenę kupna udziałów w poszczególnych spółkach deweloperskich oraz przejęcie pożyczek wspólników i zobowiązań z tytułu kredytów bankowych spółek. Zgodnie z oczekiwaniami Warimpex, transakcja powinna wywrzeć pozytywny wpływ na przychody firmy szacowany na 15-20 mln euro, podano również.

?Transakcja sprzedaży spowoduje wzrost udziału kapitału własnego do 25%. Cena kupna koresponduje z wyceną dokonaną przez niezależnych rzeczoznawców w czerwcu 2016 r. Zamknięcie transakcji możliwe będzie po spełnieniu warunków typowych dla tego rodzaju transakcji nieruchomościowych oraz uzyskaniu dodatkowych koniecznych pozwoleń i zgód ze strony różnych kontrahentów" - czytamy dalej.

Transakcja sprzedaży objęła następujące obiekty: Czechy: Vienna House Diplomat Praga, angelo by Vienna House Pilzno (50% udział); Polska: andel's by Vienna House Łódź, andel's by Vienna House Kraków (spółka prowadząca), Vienna House Easy Chopin Kraków, angelo by Vienna House Katowice (50% udział), Vienna House Amber Baltic Międzyzdroje; Rumunia: angelo by Vienna House Bukareszt, podano w komunikacie.

Warimpex oczekuje zamknięcia transakcji do lata 2017 roku. Od 2015 roku ponownie rośnie atrakcyjność inwestycji w nieruchomości hotelowe w regionie Europy Środkowej i Wschodniej, stwierdzono w informacji.

?Warimpex wykorzystuje ten korzystny moment. Przychód ze sprzedaży spółka przeznaczy na poprawę struktury kapitałowej oraz na nowe projekty deweloperskie, potencjalnie realizowane także wspólnie z U City jako przyszłym partnerem, który rozpoczyna działalność w regionie CEE" - wskazano także.

Przyszłość Warimpex nadal będzie związana z projektami hotelarskimi i nieruchomościami biurowymi w Europie Środkowej i Wschodniej oraz w Rosji, ponieważ rynki te ostatnio dojrzały i doskonale się rozwijają, ocenia deweloper.

Polska pozostanie dla firmy Warimpex jednym z kluczowych rynków. Obecnie realizowane są projekty w Łodzi i Krakowie, a kolejne możliwości dla nowych projektów deweloperskich są przedmiotem analiz. Również dzisiaj fundacje Amber Privatstiftung i Bocca Privatstiftung, będące jednymi z głównych akcjonariuszy Warimpex, podpisały porozumienie o zbyciu wszystkich udziałów w Vienna International Hotelmanagement Aktiengesellschaft (Vienna House) - spółce zarządzającej, która prowadzi wszystkie osiem sprzedawanych hoteli - na rzecz U City. Zakończenie tej transakcji oczekiwane jest także do lata 2017 roku, podsumowano w informacji.

Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka inwestycyjno-deweloperska z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie (WXF). W ciągu ostatnich 25 lat Warimpex zrealizował projekty rozwojowe w sektorze nieruchomości o łącznej wartości ponad 1 mld euro.

(ISBnews)

Źródło artykułu:ISBnews
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także