Trwa ładowanie...

Warszawa kusi powracających z zagranicy

Wróć do kraju, zgarnij 40 tysięcy złotych dotacji i załóż własną firmę. Tak stolica kusi Polaków, które dziś mieszkają i pracują za granicą

Warszawa kusi powracających z zagranicy
d3rhx83
d3rhx83

Wróć do kraju, zgarnij 40 tysięcy złotych dotacji i załóż własną firmę. Tak stolica kusi Polaków, które dziś mieszkają i pracują za granicą.

Prezydent stolicy i Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Warszawie mają ponad 1 mln zł dla byłych emigrantów zarobkowych. Pieniądze zainkasują zwycięzcy konkursu „Zostań w Polsce – swoim szefem!”, współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach działania 6.2 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. To ci, którzy mają pomysł na biznes i odwagę założenia firmy. Rekrutacja już się zaczęła, a potrwa do 29 października 2010 roku.

26 laureatów konkursu dostanie od miasta szkolenia biznesowe. Dotacje zaś popłyną do 22 osób. A są to kwoty niebagatelne – 40 tys. zł na start i około 1,1 tys. zł miesięczne przez rok lub pół na bieżące opłaty.

Kto może walczyć o szkoleniowe i finansowe wsparcie?

— Chodzi o osoby powyżej 45 lat, kobiety po urlopie macierzyńskim lub wychowawczym i emigrantów, którzy pracę utracili z przyczyn od nich niezależnych. Nie muszą być zameldowani w Warszawie, wystarczy chęć założenia tu własnej firmy. Ważne, by nie byli zarejestrowani jako bezrobotni – tłumaczy Michał Olszewski, dyrektor Biura Funduszy Europejskich w Urzędzie Miejskim.

Więcej informacji na: www.zostanszefem.vizja.pl

MS

d3rhx83
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3rhx83