Trwa ładowanie...
08-09-2010 17:17

Warszawa na czele peletonu wzrostów

W dzisiejszym tygodniu to nastroje rynkowe są głównym motorniczym zmian cen. Wczoraj były one nienajlepsze, natomiast dzisiaj uległy poprawie. Większość giełd była jednak nadal niechętna do zwyżek, poza naszą, która tryskała wręcz optymizmem.

Warszawa na czele peletonu wzrostówŹródło: Xelion. Doradcy Finansowi
dahjf76
dahjf76

Od samego rana to popyt niepodzielnie dominował na parkiecie. Gdzie indziej dominował raczej zastój, a u nas uspokojenie wczorajszej nerwowej sytuacji szybko wykorzystano na korzyść wzrostów. Zwyżkom nie przeszkadzały kolejne gorsze dane z Niemiec. Tym razem rozczarowała produkcja przemysłowa, która w lipcu ledwie drgnęła mimo oczekiwań 1 proc. wzrostu.

Ostatecznie zwyżka zamknęła się na poziomie 2 proc., a prymusem były duże spółki. Zagraniczny kapitał ponownie więc zwraca się ku naszym granicom, co potwierdza również ogromny popyt na obligacje Skarbu Państwa. Ministerstwo Finansów sprzedało dziś na przetargu obligacje pięcioletnie o wartości 3 mld zł, przy popycie sięgającym aż 7,5 mld zł. Teraz ta informacja może cieszyć, ale w okresie wyraźnie gorszej koniunktury, gdy inwestorzy zagraniczni zaczną wyprzedaż naszych aktywów, to ich przecena będzie ogromna.

Na rynku walutowym przez większą część dnia panował marazm. Eurodolar nie mógł znaleźć głównego kierunku, a złoty się osłabiał. Dopiero po południu, gdy Wall Street rozpoczęła swój handel od wyraźnego koloru zielonego to zarówno euro jak i złoty się umocniły.

Łukasz Bugaj
Xelion. Doradcy Finansowi

dahjf76
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dahjf76