Trwa ładowanie...
dsskhwm
09-03-2016 16:50

Warszawa na targach inwestycyjnych w Cannes przedstawi ofertę nieruchomości

Na targach inwestycyjnych MIPIM, które odbędą się w Cannes, Warszawa przedstawi ofertę 11 nieruchomości m.in. na Śródmieściu i na Pradze. Na targach miasto zaprezentuje nie tylko potencjał inwestycyjny w postaci działek, ale też wyroby lokalne.

dsskhwm
dsskhwm

"Od kilku lat jeździmy na targi do Cannes, to są największe targi nieruchomościowe, najbardziej prestiżowe, wiele naj można by powiedzieć o tych targach. To są też targi, gdzie Warszawa ma największą prezentację swojej oferty, nie tylko nieruchomości, ale również pokazującej wiele aspektów możliwości rozwoju biznesu" - powiedział na środowej konferencji w ratuszu wiceprezydent stolicy Michał Olszewski.

Jak mówił, w tym roku miasto jedzie na targi z "bardzo dobrym przekazem", ponieważ Warszawa po raz pierwszy została sklasyfikowana w rankingu "Financial Times" jako czwarte po Dublinie, Paryżu i Londynie miasto przyjazne biznesowi.

Tegoroczna oferta miasta na targach w Cannes zawiera 11 nieruchomości, w tym trzy w Śródmieściu, dwie na Pradze-Południe, po jednej na Mokotowie, Pradze-Północ i Woli oraz dwie na Bielanach i jedną w Wilanowie.

Działki znajdujące się w targowej ofercie miasta mają głównie przeznaczenie na zabudowę mieszkaniową, w tym mieszkaniową z usługami oraz z garażami podziemnymi. Na terenie przy ul. Emilii Plater 29, 31 planowana jest budowa wysokościowego Centrum Biurowo-Usługowego "Porta Varsovia" z garażem podziemnym, a na ul. Mariańskiej 5 budowa budynku hotelowego. Działka na Mokotowie przy ul. Bukowińskiej przeznaczona jest na usługi ponadlokalne i lokalne.

dsskhwm

W tym roku wraz z miastem, na warszawskim stoisku swoje oferty zaprezentuje również 12 firm.

"Na tego typu targach odbiorcami przekazu, czy odbiorcami oferty, którą pokazujemy są de facto trzy rodzaje klientów. To są po pierwsze fundusze inwestycyjne, po drugie firmy deweloperskie, ale po trzecie, co bardzo ważne, również najemcy, klienci, którzy potem w całej tej przestrzeni biurowej pracują" - wyjaśnił wiceprezydent.

Stoisko wystawiennicze miasta na zbliżających się targach będzie zajmować ponad 100 metrów kwadratowych. Wyposażone będzie w duże ekrany oraz stół interaktywny, na którym prezentowana będzie oferta nieruchomości miejskich oraz inne materiały m.in. z zakresu oferty kulturalnej, infrastruktury miejskiej, potencjału gospodarczego i inwestycyjnego miasta. Nowością w tym roku będzie dedykowana dla Warszawy gra w stylu Tetris, odwiedzający stoisko grając w nią, będą mogli zapoznać się z najpopularniejszymi budynkami Warszawy.

Zaprezentowane zostaną także lokalne marki, głównie z sektora kreatywnego. "Wybieramy od jakiegoś czasu nie tylko partnerów, którzy są z nami na stoisku, ale również wspieramy lokalne marki, które dostarczają nam produkty" - zaznaczył Olszewski.

dsskhwm

W Cannes pokazane zostaną m.in.: kolorowe gry prezentujące widoki Warszawy, tablica okulistyczna z napisami Warszawa, notes ze zdjęciami miasta czy perfumy o zapachu stworzonym specjalnie dla Warszawy. Wszystkie projekty zgłoszone w konkursie musiały być zaprojektowane i wyprodukowane w Warszawie.

Tegoroczne targi MIPIM w Cannes odbędą się w dniach 15-18 marca. W tym roku tematem przewodnim są kwestie mieszkalnictwa, w tym m.in. modele najmu prywatnego, modele dofinansowania do mieszkań, czy nowe trendy w podaży mieszkań.

Poza Warszawą zaprezentować się mają m.in. Gdańsk, Kraków, Łódź, Poznań i Wrocław.

dsskhwm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dsskhwm