Trwa ładowanie...
d45a7jh

Warszawa po raz 15. zagości na targach EXPO REAL w Monachium

Po raz 15. Warszawa weźmie udział w europejskich targach EXPO REAL w Monachium, miasto ma do dyspozycji 115 m. kw powierzchni wystawowej, hasłem reklamowym będzie "Grow in Warsaw" - mówił na konferencji z-ca prezydenta Warszawy Michał Olszewski.

Share
d45a7jh

"Warszawa jest dynamicznie rozwijającym się rynkiem nieruchomości od kilku lat. Obecnie mamy ponad 4,5 mln m. kw powierzchni biurowej. Rocznie oddawanych jest ponad 800 tys. m kw. budownictwa mieszkaniowego" - powiedział Olszewski.

Z-ca prezydenta mówił, że targi EXPO REAL to "najważniejsze targi na rynku nieruchomości w naszej części Europy". Zauważył, że udział miasta "służy promocji Warszawy jako idealnej lokalizacji do inwestycji kapitału". Targi stwarzają możliwość dotarcia do potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani wejściem na rynek nieruchomości warszawskich. "Przy tej okazji staramy się wplątać wiele innych wątków gospodarczych, które również promujemy za pośrednictwem tego stoiska" - dodał.

Warszawa będzie miała do dyspozycji 111 m. kw powierzchni wystawowej (jest o 12 m. kw więcej niż w ubiegłym roku). "W naszym stoisku staramy się nawiązywać do połączenia betonu, koloru szarego i natury. Stąd bardzo wiele jest drewna, zieleni" - opowiadał o ekspozycji Olszewski. "Podkreślamy w ten sposób charakter miasta, które nie jest tylko i wyłącznie miastem rozwijającym się w nieruchomości" - tłumaczył.

d45a7jh

Wszystko co znajduje się na stoisku nawiązuje do Warszawy. Krzesła są dziełem warszawskiego designera Jana Lutyka. Dodatkowym elementem wspierającym aspekt makro firm są meble w pokoju VIP. "Meble te zostały zaprojektowane w latach 50. przez Romana Modzelewskiego. Ten wzór został reaktywowany przez firmę warszawską" - zaznaczył Olszewski. Wszystkiemu przyświeca myśl, że stolica nie jest tylko miastem rozwijającego się dynamicznie rynku nieruchomości, ale też bardzo ciekawego wzornictwa.

Ponadto miasto zorganizowało konkursy na przedmioty, które promują Warszawę na targach. Wśród tegorocznych zwycięskich projektów znalazły się m.in. deska do krojenia oraz młynek do pieprzu w kształcie Pałacu Kultury i Nauki, koszulki zmieniające kolory pod wpływem promieni UV. Jak mówił Olszewski, wybrane przedmioty są "to produkty, które są zaprojektowane w Warszawie i wykonywane w Warszawie".

Na stoisku Warszawy gościć będą przedstawiciele Ambasady RP w Niemczech.

W celu dodatkowej promocji miasta na targach władze stolicy zwróciły się do kilku firm z prośbą o stworzenie raportu "Office Market in Warsaw".

d45a7jh

"Raport jest przygotowywany przez koalicję największych firm doradczych, które funkcjonują na rynku nieruchomości" - mówił Olszewski. Według niego fakt, że raport powstaje przy współpracy kilku firm sprawia, że można mówić o raporcie obiektywnym. Przedstawia on jak będzie wyglądała Warszawa w 2030 roku pod względem rynku nieruchomości. Pokazuje wyzwania i kapitał jaki będzie się obracał na rynku.

Jak czytamy w komunikacie dot. udziału stolicy w EXPO REAL "wraz z miastem swoje oferty prezentować będzie 10 partnerów: Bank Zachodni WBK, BBI Development NFI, CMTeam, Ghelamco, HB Reavis, Poczta Polska, Orange Polska Korpo Nieruchomości, White Star Real Estate, Xcity Investment, Yareal".

"Będziemy obecni w mediach" - mówił zastępca prezydenta Warszawy. Stolicę w Monachium wspierać będą The City, The Observer, Poland Today, Eurobuild i Investmet areas in Poland, w których zamieszczone zostały materiały promocyjne.

Międzynarodowe Targi Inwestycyjne i Nieruchomości Komercyjnych EXPO REAL 2015 w Monachium to największe targi inwestycyjne w Europie - EXPO REAL. W tym roku odbędą się w dniach od 5 do 7 października. Ubiegłoroczna edycja potwierdziła bardzo duże znaczenie targów w światowej branży nieruchomości. Mimo na targach zanotowano 37 tys. odwiedzających oraz 1610 wystawców z 34 krajów. Do dyspozycji wystawców i odwiedzających jest 6 ogromnych nowoczesnych hal, każda po 11 tys. m kw.

d45a7jh

Podziel się opinią

Share
d45a7jh
d45a7jh